Microsoft Band jde do prodeje v UK, navzdory vlažnému přijetí veřejností

0

První fitness tracker z dílen Microsoftu se dostane na pulty vybraných obchodů již příští měsíc, alespoň tedy ve Velké Británii. Redmondský gigant se nenechal odradit ani chladnými reakcemi doprovázející jeho představení před několika měsíci a zvolil 15. duben 2015 jako datum, kdy se dočkají také vybraní evropští zákazníci.

Microsoft Band #7

V zámoří se Band již nějakou dobu prodává, reakce spotřebitelů jsou ale přinejmenším rozpačité. Je s podivem že chytrý náramek, jenž byste měli nosit ideálně neustále, není příliš pohodlný na ruce. Tohle Microsoft podle všeho vcelku nezvládl, ale možná je chyba jen v amerických zápěstích (bez urážky). Nabídka fitness funkcí sestává z krokoměru, z toho plynoucího měřiče spalování kalorií a srdečního tepu, nezapomnělo se ani na analýzu spánku.

Microsoft Band #1 Microsoft Band #2 Microsoft Band #3 

Zabudovaná GPS přímo v náramku znamená, že můžete běhat bez smartphonu a stejně se vaše trasa poměrně přesně zaznamená. Výrobce se poučil z minulosti a Band si nativně porozumí i s platformami Android a iOS. Kromě hlídání vašeho zdraví nabídne také preview emailů, kalendářové upomínky, informuje vás o volajících, textovkách a aktualizacích na sociálních sítí. Třešničkou na dortu jsou zprávy o počasí a financích, jež ocení především manažerská sféra.

Microsoft Band #4 Microsoft Band #5 Microsoft Band #6 

Jedinou kaňkou na jinak dost našlapaném produktu je již zmíněná nepohodlnost při nošení. Cena pro britské zákazníky je stanovena na £169.99 (cca 6500 Kč), což rozhodně není málo. Před koupí je proto záhodno si jej ideálně nejdříve vyzkoušet. Doufejme, že v případné další generaci se Microsoft poučí a bude věnovat více pozornosti ergonomii provedení.

Zdroj: Wareable.com

Ohodnoťte tento článek!