Microsoft: Bezpečnost! O tu jde především

0

Bezplatný antivirový nástroj Microsoft Security Essentials (MSE) vycházející z již zrušeného placeného balíčku OneCare je dostupný prakticky pro kohokoliv – v sedmdesáti čtyřech zemích ve dvaceti pěti jazykových mutacích.

„Nezaměřujeme se na to, abychom utrhli velký podíl trhu s bezplatnými antiviry. Snažíme se spíše o poskytování vysoce kvalitní antivirové ochrany i těm, kteří nechtějí nebo nemohou zaplatit. Věříme, že dostupnost kvalitních antivirových řešení zvýší počet aktivně chráněných počítačů, což přispěje k celkové bezpečnosti ekosystému Windows,“ sdělila ředitelka managementu MSE Theresa Burch Softpedii.

Microsoft chce tento nástroj zpřístupnit každému, kdo o to bude mít zájem. Také proto společnost neustává a dále upravuje, lokalizuje a vylepšuje – aby byl systém k dispozici pro kohokoliv na co největším počtu trhů v co nejvíce jazykových mutacích. Pouze kvalitní ochranou totiž lze zabránit rozsáhlému šíření škodlivého softwaru, avšak ne každý hodlá platit za komerční antivirové řešení.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nedá se svítit, musím si cracknout legální wokna 😀
    A přitom se ta instalace dá provést i pomocí příkazové řádky, pěkně čistě i bez Vistalizátoru, tak nevím, co v tom MS vidí za špatnost, už jen to že na MSDN AA vystavil jen Windows 7 ENG a k tomu MUI balíčky, tak co mohl čekat, že lidi udělaji ?

  2. Súhlasím s vyššie komentujúcimi, že tento krok Microsoftu nechápem, aj mne Windows začal vyhadzovať hlášky o nelegálnosti mojej MSDN AA verzie, ktorú som stiahol anglickú a cez Vistalizator doinštaloval slovenčinu. Už som sa bál, že to budem musieť preinštalovať, čo sa mi samozrejme moc nechcelo. Po odinštalovaní slovenčiny sa Windows zas tvári legálne, takže skúsim doinštalovať namiesto toho češtinu a ak aj tá bude hlásiť nelegálnosť, tak ostanem na anglickej. Takže diky za ušetrenie času.