Microsoft: budoucnost je HTML5, nikoliv Silverlight

0

Adobe Flash je dnes k dispozici v drtivé většině zařízení. Také proto jde stále o nejpoužívanější technologii na poli interaktivních multimediálních webových aplikací. To se však snaží změnit některé projekty, jako třeba Silverlight od Microsoftu, či nová specifikace HTML5.

Od Silverlightu ovšem Microsoft začíná svou pozornost přesouvat právě na specifikaci HTML5. Dle představitele Microsoftu Boba Muglia je totiž HTML5 jedinou opravdovou platformou pro tvorbu multiplatformních aplikací, které poběží prakticky na všem, tedy i na systémech Applu, který na Flash zanevřel právě ve prospěch HTML5.

To ovšem neznamená, že by se vývoj Silverlightu zastavil. Protože technologie bez problémů běží na řadě prohlížečů a různých operačních systémů (včetně Windows Phone pro mobilní zařízení), bude vývoj pokračovat i nadále.

Zdroj: ZDnet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Přesnější titulek by byl „Podíl WXP klesá …“ – tržní podíl OS XP nevyjadřuje jeho oblíbenost u uživatelů.Poté, co byl ukončen prodej tohoto systému na nových počítačích, se postupný pokles (i díky povedenému nástupci W7) dá logicky očekávat, neznamená to však nutně, že u uživatelů „ikspéčka“ upadla v nemilost.