Microsoft Build, Facebook F8 a Google I/O. Příští dva měsíce čekejte příliv novinek

0

Od konce března až do května chystají největší IT firmy své vývojářské konference. Primárně jsou určeny… pro vývojáře, jenže ti tam akorát dostanou do ruky nástroje, jak tvořit lepší produkty pro běžné smrtelníky. Nás i vás. Navíc samotné firmy uvádějí vlastní novinky, které cílí přímo na spotřebitele. Letos se budou točit především kolem virtuální reality.

Microsoft HoloLens Development Edition
Microsoft HoloLens Development Edition

Zapište si do kalendáře:

  • Microsoft Build: 30. března až 1. dubna 2016
  • Facebook F8: 12. až 13. dubna 2016
  • Google I/O: 18. až 20. května 2016

Microsoft jistě i letos bude mluvit především o Windows 10 a vývoji univerzálních aplikací pro všechny platformy. Firma možná oznámí novinky, které chce dostat do nové vývojové větve Redstone. Rozhodně dojde na HoloLens a možná přijde i Surface Phone, kdo ví.

Facebook už má akci nalajnovanou. Vysvětlí, jak chce na internet dostat další miliardu lidí. Jak psát aplikace vhodné pro 2G sítě. Jak tvořit obsah pro virtuální realitu a co čekat od Messengeru a Instagramu.

U Googlu můžeme jen hádat. Zvykem je představit betaverzi nového Androidu, tentokrát verze N. Čekáme novinky v ekosystému Chrome (OS). Údajně se chystá nová verze VR brýlí Cardboard.

 

Velkou vývojářskou akci má spousta firem, ale nás samozřejmě zajímají jen ty se záběrem i na spotřebitele. Ve výčtu chybí Apple a jeho WWDC, protože termín konference zatím neznáme. Intel v čínském Šen-čenu pořádá 13. a 14. dubna IDF, ale významnější novinky si většinou šetří až na letní akci v San Francisku.

Ohodnoťte tento článek!