Microsoft by mohl do Windows 10 Mobile přinést emulaci x86. Z mobilů se staly počítače

1

Zdroje blízké Mary Jo Foley ze ZDNetu tvrdí, že Microsoft pracuje na emulace x86 na procesorech ARM64. Tato technologie by se mohla objevit v Redstonu 3, s nímž se počítá na podzim 2017. Ve Windows 10 Mobile by tak bylo možné spouštět tisíce klasických desktopových programů.

HP Desk Dock

Microsoft na desktopový režim hodně sází. Continuum je tím hlavním, co odlišuje W10M od iOS nebo Androidu. Zatím ale funguje jen se zvláštními aplikacemi, které byly od začátku napsané tak, aby běžely na mobilu i počítači. Emulace by přinesla úplně nové využití.

Emulátor se údajně jmenuje Cobalt. Vývojář Walking Cat již objevil první zmínky ve Windows Kitu. Píše se v nich v souvislosti s x86 a technologie má zkratku CHPE. Podle Foley jde o iniciály Cobalt HP Emulation. Microsoft zřejmě na technologii spolupracuje s HP, které myšlenku Continua dotáhlo nejdále (v telefonu Elite X3).

 

HP už na mobilu dovede spustit x86 programy, ale ty běží vzdáleně – virtualizovaně. Emulace by dovolila i lokální spouštění bez potřeby internetu. Foley také naznačuje, že pro potřeby emulace budou nějaké nové technologie implementovány v čipu Snapdragon 835.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To bude fofr. Něco jako i386, přetaktovaný na 40 MHz? Když zrušili emulaci Androidu právě kvůli výkonnostním problémům, emulace x86 asi taky nedopadne moc použitelně.

    Intel to Microsoftu pořádně zavařil.