Microsoft chce dualboot Androidu a Windows. Příští Galaxy Tab bude obojetný

0

Když jsme před necelým týdnem informovali o tom, že Microsoft vyjednává s HTC ve snaze udržet jej jako výrobce telefonů s Windows Phone, hovořilo se o tom, že by si Microsoft přál mít svůj operační systém na již existujících přístrojích toho času běžících na Androidu.

Jak by to bylo technicky provedeno, jsme tehdy jen spekulovali a jako nejpravděpodobnější se jevila možnost, že telefony s Windows budou samostatná edice, jako je například HTC One Google Play Edition s čistým Androidem. Nejnovější zaručeně nepotvrzená zpráva, kterou jako první zveřejnil Eldar Murtazin, říká, že Microsoft chce přístroje schopné bootovat do obou operačních systémů.

 

Magazín Unwired View k tomu sarkasticky poznamenává, že by tím vytvořil alespoň iluzi, že se Windows prodávají a jejich podíl na trhu roste. Microsoft partnerům odpustí licenční poplatek za Windows a ještě jim proplatí náklady spojené s úpravou zařízení, nadále však bude inkasovat patentové výpalné za Android.

Nová je také informace, že Microsoft o takovémto obchodním modelu jedná také se Samsungem a Huawei. Dualboot se má týkat i tabletů a Samsung údajně na jednom takovém pracuje. Měl by to být Galaxy Tab 2014 Edition s nepříliš kapesními rozměry (prý 12 palců nebo ještě více), kromě Androidu by na něm měly fungovat také Windows RT.

Pokud se Microsoftu podaří myšlenku bootování podobojí prosadit, pro zákazníky to bude jednoznačně přínosné. Budeme si tak na svém zařízení moci vyzkoušet obě možnosti a teprve poté se rozhodnout, která nám vyhovuje více a u které zůstaneme napořád. Uživatele, kteří mají nakoupené aplikace pro Android a jsou zvyklí používat služby Googlu, ale Microsoft asi beztak k přechodu nepřesvědčí.

Zdroj: Unwired View

Ohodnoťte tento článek!