Microsoft chce za rok prodat 400 milionů zařízení s Windows 8 a WP8

0

Ačkoli Microsoft přiznal, že Windows 8 sám považuje za největší risk, k jakému se kdy odhodlal, cítí se dost pevný v kramflecích. Sebevědomě působí přinejmenším velký šéf Steve Ballmer, který se na moment objevil na tiskové konferenci Nokie. Nadcházející rok by měl být pro značku Windows opravdu velký. Ballmer dokonce doufá, že redmondský gigant za jediný rok prodá 400 milionů zařízení s Windows 8 a Windows Phone 8. Smíchal dohromady počítače, tablety, notebooky a hybridní tabletopočítače (Surface) a chytré telefony.

Letos v červnu například Redmondští oznámili, že prodali 600 milionů licencí Windows 7. A to je přece systém, který trhá rekordy. Uvedeného čísla dosáhl za zhruba dva a půl roku od vydání. Sedmičky samozřejmě nepůsobí na trhu s tablety, takže hovoříme jen o klasických počítačích. Jenže Windows 8 jsou naprostou novinkou, která se snaží prosadit nový koncept dotekového prostředí. O něm se stále neví, jestli ho svět přijme. Pro mnoho lidí budou Osmičky představovat cokoli, jen ne sázku na jistotu.

 

Předpověď na 400 milionů zařízení zahrnuje také smartphony. Co si ale budeme nalhávat, Windows Phone v tuto chvíli nepatří k nejúspěšnějším platformám. Ve srovnání s ostatními ani nestojí za řeč. Kdybychom se bavili o rozjetém vlaku, proč ne. Windows Phone ale čeká letos na podzim velký restart, zajímavá dlaždicová platforma začne de facto úplně nanovo. Než se prodeje rozjedou, může to chvíli trvat. I proto působí Ballmerova predikce docela ambiciózně.

Windows 7 navíc táhnou kupředu firmy, které mnohdy konečně migrují ze starých Ikspéček. Jenže právě podniky budou mít z Windows 8 největší strach, takže se od nich hromadný přesun očekávat nedá. Co myslíte vy?

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!