Microsoft chystá podzimní úklid. Pohřbí Photosynth a některé aplikace z balíčku MSN

0

Redmondští pokračují v dalším ukončování nepotřebných nebo neperspektivních služeb. Propustí bezmála 8000 lidí, připravuje novou politiku pro mobilní Windows, prodal své reklamy i mapy a teď ukončí ještě trojici aplikací z rodiny MSN a k tomu i Photosynth.

Photosynth vyšel pro Windows Phone a iOS. Jde o software pro mobily, se kterým jdou jednoduše skládat sférické fotky nebo 3D modely. Stačí se s foťákem otočit kolem dokola. Microsoft už software odstranil z obchodů, ale kdo jej stihl nainstalovat dříve, může jej i nadále používat.

Fotogalerií na webu Photosynth.net čistku přežije a bude fungovat nadále. Microsoft se technologie skládání více fotografií nezbaví, jen ji přesune do cloudu, kde je větší výpočetní výkon přinášející lepší výsledky. Na web lze nahrávat i panoramata z povedeného programu ICE.

 

Kromě toho přestal vyvíjet a brzy zruší tyto aplikace z rodiny MSN. V obchodech má ještě MSN News, MSN Počasí, MSN Money, MSN Sports, ale těm se nic nestane, Microsoft s nimi počítá i ve Windows 10.

Aplikace Český název Platformy Ukončení
MSN Food & Drink MSN Gurmánský svět Windows, Android, iOS 28. 9. 2015
MSN Health & Fitness MSN Zdraví a fitness Windows, Android, iOS 1. 11. 2015
MSN Travel MSN Cestování Windows 28. 9. 2015

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!