Microsoft chystá webový Office pro tablety s Androidem a úpravu v reálném čase

0

V novém blogpostu Microsoft slibuje, že svoji webovou kancelář integrovanou v úložišti SkyDrive ještě zrychlí a na základě zpětné odezvy uživatelů bude i dále vylepšovat ovládání. Dvě důležité novinky jsou už na cestě.

Webová verze pro tablety s Androidem

Dominik Dědiček loni otestoval Office Web Apps pro iPad a výsledek pochválil. Svižné prostředí, ovládání přizpůsobené dotykové obrazovce už začíná připomínat nativní software pro úpravu dokumentů. Webová kancelář už funguje i na tabletech s Windows 8 a od roku 2010 samozřejmě i na jakémkoliv desktopu.

V plánu je také verze pro tablety s Androidem a prohlížečem Chrome. Dokumenty otevřené ve SkyDrivu se zatím otevřou pouze ke čtení, editor chybí. Microsoft nicméně neupřesnil, kdy editorem můžeme počítat.

Microsoft chystá webový Office pro tablety s Androidem
Microsoft chystá webový Office pro tablety s Androidem

Úprava v reálném čase

Jedna z nejlepších funkcí Google Docs (Drive) je okamžitá aktualizace změn při společné tvorbě dokumentů. Na jednom projektu může pracovat třeba deset lidí a vy jejich úpravy vidíte okamžitě, zkrátka přibude deset barevných kurzorů a každý edituje svůj odstavec, tabulku apod. V Office Web Apps jsou kolaborační funkce také, ale každou cizí změnu uvidíte až po aktualizaci stránky.

To se také brzy změní. Ve webovém PowerPointu už se změny rovněž ukazují v reálném čase. Subjektivně je ale funkce o dost pomalejší než u Googlu a také Microsoft slibuje, že v následujících měsících kolaboraci zrychlí a dodá ji i do dalších aplikací – Wordu a Excelu.

 

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!