Microsoft daruje uživatelům Symbian Belle nativní Office a další aplikace

0

Z partnerství Nokie s Microsoftem budou překvapivě těžit také uživatelé Symbianu Belle. Finové dnes ohlásili, že jim Microsoft nabídne bezplatný balík aplikací s prostým názvem Microsoft Apps.

První update, který by měl přijít ve čtvrtém čtvrtletí 2011 přinese:

  • Lync 2010 Mobile – profi IM klient
  • PowerPoint Broadcast – promítání prezentací z počítače v mobilu
  • OneNote – poznámky synchronizované se SkyDrive
  • Document Connection – jednotný pohled na dokumenty uložené v mobilním telefonu, včetně e-mailových příloh, a dokumenty uložené na webech SharePoint 2010

Na začátku roku pak ještě přidají OneNote synchronizovaný s SharePoint a také nativní Word, Excel a PowerPoint, poprvé v mobilech mimo platformy Windows. Microsoft Apps budou dostupné pro Nokii N8, E7, C7, C6-01, E6, X7, 700, 701, 600 (ten se do ČR nedostane) a Oro.

Nokia ve zprávě dále ubezpečila, že v roce 2012 přijde více aktualizací i nových telefonů. A také potvrdila, že bude Symbian podporovat minimálně do roku 2016. Takže s ním nadále musíme počítat. (I když jej Nokia svými prohlášeními už stejně téměř zabila.)

Zdroj: Nokia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pokud porušují nějaké patenty Microsoftu, tak je logické, že by měli platit. Přístup Microsoftu je ale 100x lepší, než přístup Applu. Microsoft alespoň neblokuje konkurenční produkty.