Microsoft definitivně koupil Skype a je o 8,5 miliardy chudší

0

Největší akvizice Microsoftu je dokončena. Po tom, co odkoupení Skypu povolily americké i evropské regulační úřady, už Microsoft definitivně zaplatil předchozím majitelům 8,5 miliardy dolarů. Podle mnohých (i nás) se jedná o značně nadhodnocenou cenu za službu, která sotva vydělává.

Ale Microsoft ty důvody má, spekulovali jsme o nich ve velkém článku. Redmondští potřebují posílit v internetových službách a hlavně ve spotřebitelské oblasti – Skype má 600 milionů uživatelů a hodně velké jméno. V budoucnu se také může stát cestou, jak se lidé naučí volat přes levnější VoIP. Skype totiž funguje na desítkách různých platforem.

Firmy jako Apple, Google i Microsoft by jednou chtěly s mobilními operátory úplně zatočit. Vlastně ne tak úplně, pouze by z nich udělaly poskytovatele sítě, providery. Hlasové a video služby by už byly v rukou silné trojky. Všechny mají mobilní, desktopové i televizní/obývákové systémy. Všechny už nějakou formu IM a VoIP poskytují. Microsoft je ale tímto obchodem v nejsilnější pozici.

Na počítačích má takřka monopol. Už teď nabízí firemní síť a klient Lync, k tomu pro běžné uživatele Windows Live Messenger a teď i Skype, který kombinuje obojí. Jen v těch mobilech se zatím hodně potácí a Windows Phone jsou propadák, co se týče prodejů.

Ze Skypu se má stát nová obchodní divize firmy, čímž se zřejmě vylučuje, že by Lync a WLM byly se Skypem někdy sloučeny. Ale spojení by logiku mělo, fragmentace dnes není v módě. Mimochodem: dříve to vypadalo, že Skype koupí síťový gigant Cisco. Kolem Skypu se hodně motal, Skype dokonce loni začal vést jeden z ředitelů Cisca, Tony Bates. Ten se k obchodu také vyjádřil na videu.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!