Microsoft do služby Outlook.com přidal tlačítko Zpět a bohatší filtry

0

Posledně větší balík novinek pro poštovní službu Outlook.com jsme spatřili v lednu, když nepočítám jednorázové doplnění funkce pro import pošty z jiných služeb o obecnou podporu protokolu IMAP. Nebojte, Microsoft na vavřínech neusnul. Zato pořádně provětral pravila. Ta vám pomohou automaticky třídit e-maily, jen si v začátku musíte dát tu práci a soubor pravidel sestavit.

Tip: Outlook.com už nepodporuje vlastní domény. Ty zůstávají pro předplatitele firemní Office 365

Stávající možnosti třídění jsou dostatečně široké. Pravidla se opět vytváří snadno. Pro pokročilé přichází podrobné tvoření pravidel, která můžete vrstvit na sebe. Prostřednictvím průvodce stanovíte tolik podmínek, kolik jen žádáte. Lze kontrolovat, jestli odesílatele znáte, zda je zpráva přečtená apod. Ve většině programů máte možnost se vrátit o krok zpátky.

Podrobná pravidla třídění pošty
Podrobná pravidla třídění pošty | Foto: Microsoft

Populární klávesová zkratka Ctrl+Z nyní nabývá účinnosti také ve službě Outlook.com. Omylem jste smazali e-mail? Vrátíte se zpět, ať už uvedenou klávesovou zkratkou, nebo prostřednicím tlačítka na nástrojové liště. Microsoft si vyslechl kritiku, podle níž je zbytečné pro každou odpověď přepínat uživatele do režimu podobnému tomu celoobrazovkovému.

Odpovědi skutečně zabraly celé okno prohlížeče. Po upgradu služby budete odpovědi psát v prostoru pod zprávou, takže stále budete mít na dohled přehled zpráv nebo panel se složkami. Autoři se zaměřili ještě na okamžité zprávy. Instant messaging nelze vypnout, takže po integraci Skypu jde o další místo v počítači, odkud vychází zvonění při příchozím hovoru.

 

Vypnutí integrovaného chatu ale Microsoft nepřinesl, takže se nadále řiďte naším návodem. Místo toho přenesl přehled online kontaktů do levého postranního panelu se složkami. Usnadnil i přepínání mezi komunikačními službami. Především však aktivoval filtrování seznamu kontaktů. Vypíšete tak pouze jedince ze Skypu atp. Novinky ochutnáte nejpozději do několika týdnů.

Tlačítko zpět, dostupnější chat nebo odpověď pod zprávou
Tlačítko zpět, dostupnější chat nebo odpověď pod zprávou | Foto: Microsoft

Zdroj: Office Blogs

Ohodnoťte tento článek!