Microsoft dokončil Windows 10. Insiders už mohou stahovat verzi RTM

0

Gabe Aul na blogu potvrdil, že Microsoft dokončil Windows 10. Pojem „dokončil“ je ožehavý, protože tento systém nebude vlastně hotový nikdy. Bude nadále vylepšován, optimalizován a budou v něm v následujících měsících a letech přibývat funkce. Dnes se však bavíme o verzi, jež byla dostatečně odladěna a kterou dostanou do rukou výrobci počítačů.

První stabilní verzí, s níž se veřejnost setkává, je sestavení 10240. Toto sestavení bylo uvolněno všem účastníkům programu Windows Insider. Stačí, abyste tedy zkontrolovali dostupnost a nové sestavení stáhli přes Windows Update. Obrazy ve formátu ISO zatím k dispozici nejsou. V tomto sestavení již na ploše nesvítí vodoznak.

 

Až si za dva týdny stáhnou systém první lidé z řad široké veřejnosti, dostanou do rukou ale přeci jen o kousek lepší vydání. Během dvou týdnů nás totiž ještě čeká spousta aktualizací, ať se bavíme o aplikacích, které budou finišovat, případně o aktualizacích pro Windows. Proto pravidelně kontrolujte Windows Update a Windows Store.

Abyste nainstalovali finální sestavení, musíte již být bezpodmínečně přihlášeni ke svému účtu Microsoft. Výrazného zlepšení podle Redmondských doznal Edge, který ve vybraných javascriptových benchmarcích předběhl konkurenci. Ale raději počkejme na rozsáhlejší a nezávisle provedené testy. Je nicméně už v tento den jasné, že Microsoft chce a bude bojovat o zlato.

Těsně před systémem Microsoft uvolnil také dokončené verze jednodušších kancelářských aplikací Office pro Windows 10. Další aplikace budou následovat.

Jde o RTM?

Jedna technická na závěr. Microsoft ve svém blogovém příspěvku nikde explicitně nezmiňuje RTM. Je možné, že je to z důvodu, že na RTM už nezáleží. Nebo uvedené sestavení není RTM, ale jen skoro. Celý příspěvek vyznívá tak, že jsme prakticky ve finále, ale možná máme cílovou pásku jen pár metrů před sebou. Nejistotu vyvolává mj. tato věta: „…this build is one step closer to what customers will start to receive on 7/29.“

V příspěvku není napsáno, že přesně toto sestavení dostanou lidé 29. července, současně ale Aul nevyvracuje, že by o RTM šlo. Podle The Verge se o RTM jedná. Zdroj Paula Thurrotta mezitím tvrdí, že Microsoft interně RTM sice neohlásil, ale další sestavení už neprodukuje a soustředí se na odladění toho stávajícho. Je proto pravděpodobně, že pouze slovíčkaříme. RTM bude patrně sestavení 10240 plus aktualizace uvolněné do 29. července.

Zdroj: Blogging Windows

Microsoft dokončil Windows 10. Insiders už mohou stahovat verzi RTM

Ohodnoťte tento článek!