Microsoft dostal svou nejznámější hru na Android a iOS. Zkuste Solitaire Collection

2

Nejikoničtější hrou Microsoftu není střílečka Halo, ale kartová klasika Solitaire. Poprvé se objevila ve Windows 3.0 v roce 1990, pak nechyběla v žádné další edici. Ve Windows 95 přibyl ještě podobný FreeCell a ve Windows Me pak Spider Solitaire. Pro Windows 8 a novější už to neplatí. Původní jednoduché hry, které v čase akorát lehce změnily design, se ztratily a nahradil je Solitaire Collection. Ten v sobě obsahoval všechny tři tituly a navíc ještě novou variantu TriPeaks a Pyramid.

 

Kdo má rád karty, toho potěší, že Solitaire Collection zamířil z Windows i na Android (Play Store) a iOS (App Store). Oproti Windows není v češtině. Hry jsou zdarma, avšak s reklamou. Do konce roku ale všichni hráči dostanou prémiovou verzi, která je bez reklam a navíc s dalšími bonusy. U denních výzev dostanete dvojnásobek mincí apod.

Ano, Solitaire se změnilo k nepoznání. Z původní jednoduché hříčky na ukrácení dlouhé chvíle se stala továrna na peníze, která je velká a trochu neohrabaná. Ale věřte, ovládání pomocí prstů je pro ni možná ještě přirozenější než kurzor myši.

PS: Můžete připojit svůj Xbox účet, pak se postup ve hře a statistiky budou synchronizovat napříč zařízeními.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE