Edge 85 podporuje importování kolekcí do OneNotu a API Storage Access

0

Zatímco během příštího jara už skončí podpora původního Edge s vlastním vykreslovacím jádrem, jeho nástupce vychází v nové verzi. Edge 85 částí vylepšení míří na organizace, kde je možné např. synchronizovat oblíbené položky a nastavení prohlížeče bez cloudu pomocí Active Directory.

Z uživatelského pohledu je zajímavější nástroj na zvýrazňování důležitých částí PDF. Najdete ho na nástrojové liště při práci s dokumenty v uvedeném formátu. Microsoft dále propojil kolekce s OneNote. Pokud tedy přidáte obsah do kolekcí, můžete jej importovat do OneNotu (obráceně to nepřekvapivě nefunguje).

V macOS pak prohlížeč podporuje sdílení obsahu s některými nástroji Office, konkrétně se jedná o Word, Excel a zmíněný OneNote. Tím se dostává na úroveň Windows. Poměrně důležitá je rovněž implementace API Storage Access. Prohlížeče stále častěji blokují přístup k úložišti, kde se nachází cookies, třetím stranám. Jedná se tak ve jménu ochrany soukromí, může tím ale současně dojít k narušení funkčnosti stránky, když se nezobrazí část obsahu.

Zvýrazňování PDF se vrací Zdroj: Petr Urban / Cnews

Uvedené API vnáší dynamičnost do správy přístupu. Třetí strany mohou ke cookies prvních stran přistupovat ve chvíli, kdy s nimi interagujete. Je tak např. možné, abyste články na různých webech „lajkovali“ pomocí funkce poskytované sociální sítí Facebook. Dočasně je povolena daná interakce, nejedná se však o plošné zrušení všech opatření týkajících se soukromí a bezpečnosti. API už implementovaly prohlížeče jako Safari nebo Firefox.

Zdroje: Microsoft Docs | blog WebKit | MDN

Ohodnoťte tento článek!