Edge přijde o podporu prohlížení e-knih ve formátu EPUB

Jedna ze zajímavějších funkcí v Edgi odjede na trvalou dovolenou.

4

Vydání poslední volitelné servisní aktualizace pro Windows 10 verze 1903 (KB4512941) doprovodilo nenápadné oznámení výrobce. V prohlížeči Edge skončí podpora prohlížení e-knih ve formátu EPUB. Redmondští už před pár měsíci upustili od prodeje elektronických knih ve Storu, není ale zřejmé, jestli spolu kroky souvisí.

Souvislost může být také v tom, že Microsoft chystá nový Edge založený na Chromiu. Oficiálně to firma zatím neřekla, ale předpokládáme, že by nový prohlížeč mohl být integrován do Windows 10 verze 2003. Tak jako tak ale není jasné, proč by kvůli tomu musela být podpora EPUBu z Edge vyňata. Právě část prohlížeče, která z něj činí slušnou čtečku dokumentů a e-knih, patří k aspektům, proč se o Edge zajímat.

Microsoft doporučuje, abyste si na prohlížení e-knihy ve formátu EPUB pořídili jednu ze čteček ze Storu s tím, že v něm ještě přibudou další po září tohoto roku. Firma neuvádí, kdy přesně podpora formátu v prohlížeči skončí, neurčitě jen hovoří o rámci několika měsíců.

Šlo o slušnou čtečku e-knih

Zdroj: Microsoft Edge support via  Windows support

Edge přijde o podporu prohlížení e-knih ve formátu EPUB
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 2 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Tohle je velký špatný. Je pravda, že čteček knih je hodně, ale ta v Edge měla velmi kvalitní hlasové předčítání :-(.
    Doufám, že alespoň hlasové předčítání webu tam zůstane. Jestli ne, tak nechápu, čím se chtějí odlišovat od ostatních prohlížečů. Tohle byla poměrně unikátní věc.