Microsoft Explorer Touch: vibrační optika

0

Lesklý plast nepůsobí příliš luxusním dojmem, naštěstí je po boku pro snadnější uchopení guma tvářící se jako měkčený plast. Nejzajímavější částí myši je senzorová ploška. Ta je totiž vibrační a čtyřsměrová. Vibrace dodávají pocit fyzického otáčení kolečka a senzor dokáže vyhodnotit rychlejší pohyb jako setrvačnost. Musím pochválit užitečné naklápění ve vertikálním směru.

mys
Senzorová ploška slouží jako kolečko

Pod ploškou jsou tři programovatelná tlačítka. Ta ale slouží spíše jako zdroj překlepů a lépe bude nastavit je všechny na stejnou funkci. Tlačítko je tam totiž ve skutečnosti pouze jedno a myš podle dotykové vrstvy pozná, ve které části jej mačkáte.

Plusy / mínusy
  vibrační senzorové „kolečko“
  Bluetrack
  programovatelná tlačítka
  cena

Díky technologii BlueTrack kombinující optiku a laser funguje myš na celé řadě povrchů, ale třeba omítku nezvládla. USB adaptér pro Bluetooth přesahuje z portu asi jeden centimetr a pokud jste na cestách, lze jej pěkně ukrýt do nitra myši. Dosah je přes pět metrů. Myš napájí dvě tužkové baterie, jejichž výdrž je podle tvrzení výrobce až 18 měsíců.

Použité plasty ani nízký profil mezi silné stránky nepatří a ze tří programovatelných tlačítek nakonec využijete spíše jen jedno. Naproti tomu je senzorové kolečko fungující i do stran díky vibracím dobře použitelné, i když fyzickému se nevyrovná.

Parametry
Cena 947 Kč včetně DPH
Názor 65 %
Zapůjčil Microsoft
Microsoft Touch Mouse
napájení 2× AA (v balení)
snímač BlueTrack, 125 Hz
tlačítka 3 (5)
rozhraní Bluetooth, USB přijímač, dosah 5 m
rozměry a hmotnost 63 × 111 × 35 mm, 115 g
OS Windows 7, Vista, XP, Mac OS X

 

 

 

 

 

Ohodnoťte tento článek!