Microsoft: hnutí za likvidací Internet Exploreru 6

0

Prohlížeč Internet Explorer 6 je dnes v podstatě jen parodií moderního prohlížeče: není divu, když vznikl před deseti lety. Microsoft však s vývojem bohužel na delší dobu usnul, a tak se i po nakopnutí úspěchem konkurenčního Firefoxu a vydání nových verzí tato muzejní varianta stále drží.

Sám Microsoft se aktivně snaží uživatele od tohoto prohlížeče odlákat, například kampaní o zkaženém mléku, nyní spustil i web “The Internet Explorer 6 Countdown“, který už dle názvu odpočítává zbývající procenta na trhu, přičemž cílem je dostat jej na jedno procento ze současných dvanácti.

Kromě celosvětového podílu je na webu i mapka, znázorňující největší “kaziprůměry”. Jak si můžete všimnout, IE6 se nejvíce drží v Číně, která má na celosvětových 12 % takřka celou polovinu. Naopak nejlépe jsou na tom dle dostupných informací Norsko a Finsko.


Microsoft vyzývá ke spolupráci i ostatní uživatele, aby se k odečtu připojili. Můžete si na svou stránku vložit banner, vysvětlit ostatním proč už Internet Explorer 6 nepoužívat a říci o tomto všem vašim přátelům například pomocí Twitteru. Co si o tomto webu myslíte, připojíte se k němu, nebo je to jen zbytečný povyk pro nic?

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Výborně. Vše to pomalu spěje k lepší a malebnější budoucnosti plné reklam. Za chvíli dopadneme jako ve Futuramě, kdy se nám budou reklamy promítat do snů. Už kvůli nim jsem přestal sledovat televizi.

    Připadá mi to, že někdo přičichl k penězům a hlad je nenasyta. No tak zůstaneme u starých stále funkčních verzí.

  2. Mam zaplaceny Skype Out, mam i Skype telefon. Se sluzbami jsem spokojen, ale tohle me teda pekne nastvalo. Po zavedeni u nas jim napisu dopis ohledne mych odchozich plateb a jejich reklam. A to jsem si myslel, ze Skype je posledni slusny komunikator.