Microsoft investoval 15 milionů do Foursquare a získal databázi lokací

0
Foursquare používá 45 milionů lidí, kteří službě pomohli nasbírat data o více než 60 milionech restaurací, obchodů a jiných míst. Hodnota společnosti byla v prosinci odhadnuta na 650 milionů.

Jedna z populárnějších sociálních sítí, kde soutěžíte o počet návštěv jednoho místa, nebo o to, z kolika exotických lokací se ohlásíte, oznámila partnerství. Ten si licencoval databázi lokací od Foursquare, přičemž získaná data plánuje využít také ve Windows nebo Windows Phone. Případně i v dalších produktech, kde se budou hodit. Další logickou volbou bude integrace s Bingem, jenž pohání vyhledávání v systémech od Microsoftu. Chytrá zařízení budou moct doporučovat místa, kam zajít.

Tip: Foursquare expanduje na tablety. Jako první navštěvuje Windows 8

Což sice třeba Windows Phone už uměl, ale objemnější databáze bude v tomto případě jedině ku prospěchu. Navíc by se tím pádem mohli dočkat třeba i obyvatelé té malé země v srdci Evropy – u nás funkce Local Scout nefunguje, zatímco Foursquare ano. Doufejme tedy, že Microsoft s licencí naloží co možná nejlépe. Uvedené partnerství není jediným strategickým krokem, který Redmondští podnikli. Současně do služby investovali 15 milionů dolarů. Na konci roku Foursquare získalo investice ve výši 35 milionů.

 

O obchodu s databází lokací bohužel mnoho dalšího nevíme. Netušíme, na jak dlouhou dobu se sopečnosti dohodly. Obchod minimálně není exkluzívní, k datům mají nadále přístup i jiné firmy. Microsoft má avšak výhodu v hlubším přístupu, získá tak další kontext k informacím. Údaje o návycích uživatelů budoucnu v důsledku neocenitelné.

Foursquare pro Windows 8
Foursquare pro Windows 8

Zdroj: The Foursquare Blog | WSJ | TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Vypadá to opravdu hezky, ale levné to nebude… Fakt sympaťák, od pohledu, kéž by je nabízel Intel… 🙂

  Měl bych obecný dotaz na lidi kolem – jaké jsou vaše zkušenosti s Lucid Virtu???

 2. 1. neviem kde si prisiel na to, ze je to „Unix/Linux řešení“

  2. v clanku sa uvadza pritomnost ARM9 CPU. To je od Cortex-A9 s ktorym si to mylite „trosku“ starsi a menej vykonny cip (tak 2-5 krat na rovnakej frekvencii). Konkretne sa jedna o cip z notoricky znamej rodiny ARM 926ej.

  3. dany cip podporuje 512MB RAM (nevidim vsak vyuzitie) po svojej uzasnej 16 bitovej pamatovej zbernici.

  4. asi ti usiel ucel daneho cipu a predstavujete si pod nim nieco uplne ine. Je to KVM over IP s naflusanym 2d zobrazovadlom pomocou zopar tranzistorov.

  S lucid virtu neusetris nic > narozdiel od mobilnych rieseni to diskretnu kartu neodpaja od napajania – proste pobezi tak isto v idle ako bez lucidu. Lucid pomoze ak namiesto diskretneho cipu dekoduje video / akceleruje browser interny, ktory pri tom zozerie menej energie > ale to nie je scenar setrenia pre 24/7 a uz vobec nie na serveri. Otazne tiez je, naco je niekomu „odpojena“ GPU v serverovej doske (je to serverova, nie workstation, doska).

  Zaujimave vyuzitie moze byt skusit natrieskat do 1U 4 taketo dosky.