Microsoft investuje do nového ovládání

0

Podpora přirozeného ovládání systému, tedy např. pomocí dotykových obrazovek, je jedna z věcí, kterou chce Microsoft u Windows 7 výrazně propagovat. Aby to však nezůstalo jen u velkých slov, investuje 24 miliónů dolarů do firmy N-trig.

Tato firma se zasloužila o DuoSense technologii, kdy se na samotný displej přidá další průhledná vrstva, jež umožňuje přirozené ovládání pomocí gest, dotyků a pera. Microsoft chce, aby se tyto technologie více rozšířily mezi běžné uživatele. Ti pak budou moci naplno využít nových vlastností připravovaného systému Windows 7.

Již dnes se DuoSense technologie nachází v některých zařízeních, jako jsou HP TouchSmart tx2 nebo Dell Latitude XT. Nemáte-li příležitost si nové multi-dotykové ovládání vyzkoušet s nedávno vydanou betaverzí sami, podívejte se alespoň na následující demonstrační video:

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zrovna včera jsem chtěl přejít na Windows Custom Domains… Dokud jsem nezjistil, že se k němu rozumně nepřipojím (z linuxu). IMAP by byl ideální… A třídění do složek… Jenom 25pravidel? 😮 To je zlý…