Microsoft jako služba? Tak trochu díky balíku Microsoft 365, který vlastně není úplně nový

Windows jako službu již máme, firma jako službu prodává také např. Office. Novinka v podobě Microsoft 365 je pak logickým vyústěním dlouhodobé strategie.

0
Areál společnosti (foto: Microsoft)
Areál společnosti (foto: Microsoft)

Není to apríl, přestože to jako vtip působit může. Satya Nadella na akci pro partnery Inspire skutečně odhalil novinku v portfoliu firmy, která se nazývá Microsoft 365. Přitom se vlastně o nic vyloženě nového, nýbrž jde o balík produktů a služeb, které byly již dříve dostupné. Předesílám, že se jedná o řešení pro podnikovou sféru, nikoli pro jednotlivce.

Balík Microsoft 365 tedy tvoří Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility + Security. Jak složení a sám Microsoft napovídají, jedná se o nástupce loni představeného balíku Secure Productive Enterprise, který se dříve nazýval Enterprise Cloud Suite. Jeho používanost rostla trojciferně, takže Microsoft vyprodukoval atraktivněji nazvanou variaci.

Před rokem: Surface jako služba, licencování Windows na uživatele

Stejně jako minule bude balík Microsoft 365 Enterprise dostupný ve dvou variantách: E3 a E5. Ty budou k dispozici od 1. srpna 2017. Menším a středním podnikům pak budou Redmondští nabízet tarif Microsoft 365 Business. Ten bude omezený na maximálně 300 uživatelských účtů. Tento tarif dorazí až 2. srpna, přičemž půjde o pilotní režim. Fáze beta skončí na podzim, od kdy bude možné si tarif předplatit za cenu ve výši 20 dolarů za uživatelský účet.

Microsoft jako služba? Tak trochu díky balíku Microsoft 365, který vlastně není úplně nový

Ohodnoťte tento článek!