Microsoft jako služba? Tak trochu díky balíku Microsoft 365, který vlastně není úplně nový

Windows jako službu již máme, firma jako službu prodává také např. Office. Novinka v podobě Microsoft 365 je pak logickým vyústěním dlouhodobé strategie.

0
Areál společnosti (foto: Microsoft)
Areál společnosti (foto: Microsoft)

Není to apríl, přestože to jako vtip působit může. Satya Nadella na akci pro partnery Inspire skutečně odhalil novinku v portfoliu firmy, která se nazývá Microsoft 365. Přitom se vlastně o nic vyloženě nového, nýbrž jde o balík produktů a služeb, které byly již dříve dostupné. Předesílám, že se jedná o řešení pro podnikovou sféru, nikoli pro jednotlivce.

Balík Microsoft 365 tedy tvoří Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility + Security. Jak složení a sám Microsoft napovídají, jedná se o nástupce loni představeného balíku Secure Productive Enterprise, který se dříve nazýval Enterprise Cloud Suite. Jeho používanost rostla trojciferně, takže Microsoft vyprodukoval atraktivněji nazvanou variaci.

Před rokem: Surface jako služba, licencování Windows na uživatele

Stejně jako minule bude balík Microsoft 365 Enterprise dostupný ve dvou variantách: E3 a E5. Ty budou k dispozici od 1. srpna 2017. Menším a středním podnikům pak budou Redmondští nabízet tarif Microsoft 365 Business. Ten bude omezený na maximálně 300 uživatelských účtů. Tento tarif dorazí až 2. srpna, přičemž půjde o pilotní režim. Fáze beta skončí na podzim, od kdy bude možné si tarif předplatit za cenu ve výši 20 dolarů za uživatelský účet.

Ohodnoťte tento článek!