Microsoft již dokončil první balík oprav a optimalizací pro Windows 8.1

0

Přesně jak se dalo čekat, Microsoft připravuje něco jako první Servisní balíček pro Windows 8.1. Soubor oprav a vylepšení výkonu a kompatibility vyšel také před rokem pro Windows 8, takže uživatelé již v době uvedení operačního systému na trh těžili z dodatečných optimalizací.

Fáze RTM, jak jsme se sami přesvědčili, již nepředstavuje dokonale odladěný a dokončený produkt. Microsoft na něm naopak usilovně pracuje až do data oznámení všeobecné dostupnosti. (Samozřejmě i po něm.)

Před rokem: Microsoft vydal první „Service Pack“ pro Windows 8. Zlepšil výkon a výdrž

Balíček pro Windows 8.1, jenž produkt dotahuje do zdárného konce, je známý pod označením Windows 8.1 GA Rollup A. Název vás donutí přemýšlet, zda se náhodou nepřipravuje ještě Windows 8.1 GA Rollup B. Takové informace ale známé nejsou. Není ani jasné, kdy přesně bude balík distribuován skrze Windows Update, ačkoli si snadno domyslíte, že pokud to nebude před 18. říjnem, dojde k tomu nedlouho po tomto datu.

 

Minimálně mají opravy k dispozici výrobci počítačů, aby jimi mohli vybavit stroje, které půjdou do prodeje s novým operačním systémem. Balíček byl proto logicky dokončen dříve, údajně už měsíc po oznámení fáze RTM. 64bitová verze má více než 200 MB, verze pro 32bitová Windows 8.1 a Windows RT 8.1 pak váží kolem 100 MB. Oprav a optimalizací se ale podle Paula Thurrotta sešlo požehnaně.

Všechny varianty si již našly cestu na internet. Neoficiálně si proto balík můžete stáhnout, ačkoli pokud chcete mít jistotu bezproblémového průběhu instalace, počkejte na distribuci skrze Windows Update.

Zdroj: SuperSite for Windows
@faikee via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!