Microsoft kupuje Perceptive Pixel a přinese obrovské dotykové počítače s W8

0

Microsoft na včerejší konferenci pro partnery odhalil přibližné datum premiéry Windows 8, ale rovněž oznámil důležitý obchod. Za nezveřejněnou částku totiž kupuje mladou společnost Perceptive Pixel (PPI), která se zabývá multidotykovými technologiemi na obrovských displejích. Microsoft tak po Xboxu, vlastním tabletu Surface, periferiích a chytrém stolu PixelSense přijde s dalším hardwarem.

Kupodivu se PPI stane součástí divize Office, takže je jasné, že Microsoft nebude velkými dotykovými obrazovkami oslovovat masy, ale hlavně profesionály a firmy. Displeje budou sloužit hlavně k prezentačním účelům, takže i spojení s kancelářským balíčkem je logické. Zároveň je to dalším důkazem, že Windows 8 plně oceníme s dotykovými obrazovkami.

PPI bude spárován s počítačem s Windows 8, čímž vznikne nový form factor, tedy formát počítače. Microsoft chce spolu s partnery uvést několik různých modelů, které pomohou ovlivnit vývoj trhu. „Velké displeje PPI v kombinaci s hardwarem našich OEM partnerů dají dohromady silné PC založené na Windows 8, čím se otevřou nové možnosti pro produktivitu a spolupráci,“ řekl Kurt DelBene, šéf divize Office.

Společnost Perceptive Pixel byla v roce 2006 založena Jeffem Hanem. V roce 2007 už byly na trhu první produkty včetně multidotykových počítačů a velkých obrazovek. Další rok nato už jejich technologií začaly využívat televizní společnosti v čele se CNN.

Aktuálně má PPI v nabídce tři velikosti displejů (27″, 55″ a 82″) plus speciální stylus. Ceny monitorů se pohybují v tisících a desítkách tisíc dolarů. Zapojení Microsoftu a dalších partnerů by mohlo pomoci koncové ceny snížit.

 

Nákup PPI by mohl být dokončen ještě tento rok. Ač jsou podmínky odsouhlasené oběma stranami, akvizici ještě musí povolit regulační úřady.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!