Microsoft si pořídil inkubátor pro zajímavé aplikace, přičemž se nebojí vyvíjet na cizí platformy. Projekt se nazývá jednoduše Microsoft Garage. Některé kousky si v budoucnu určitě přiblížíme. Teď se podíváme na dvě zamykací obrazovky. První je pro Windows Phone, druhá pro Android.

 

Tetra Lockscreen patří do dlaždicového prostředí. Na zamykací obrazovku propašuje agendu z kalendáře, prozrazuje aktuální umístění, dozvíte se něco o svých denních aktivitách (kolik jste nachodili kroků a spálili kalorií) a čtveřici doplňků uzavírají stopky. Žádná funkce přitom není ošizená.

Např. agenda pěkně vizualizuje vytíženost v průběhu dne. Lokace vás případně nechá prozkoumávat okolí na mapě. Zamykací obrazovka zkrátka dostává úplně nový rozměr. Bohužel si Tetra Lockscreen nevyzkoušíte v Česku.

Zamykací obrazovka pro Android se nazývá Next Lock Screen a v Česku si ji opět nezkusíte. Po odemčení telefonu budete mít znovu přehled o událostech v aktuálním dnu. Pozadí se mění podle aktuální polohy, k užitečným věcem pak patří připojování ke konferenčním hovorům jediným tažením.

Ve spodní části obrazovky se usadilo cosi, co bychom nazvali spouštěč aplikací. Z tohoto místa spustíte své nejoblíbenější aplikace. Zamykací obrazovka tím pádem hodně připomíná hlavní obrazovku, kterou uvidíte po odemčení. Ale pozor, Next Lock Screen i aplikace volí na základě polohy. Zní to zajímavě, že?

Zdroj: Microsoft Garage via ZDNet

Ohodnoťte tento článek!