Microsoft má nástroj, jenž umožní povýšení Windows 7/8.1 na Windows 10 TP

0

Microsoft minimálně tvrdí, že už opravil poslední veřejné sestavení Windows 10 Technical Preview s tím, že další ukázku dostaneme až v příštím roce. Vypadá to, že právě lednová Windows 10 bude možné instalovat prostřednictvím Windows Update. Microsoft by tím jednak zásadně zjednodušil distribuci a situaci na straně uživatele.

Upgrade by proběhl víceméně automaticky, nemuselo by se stahovat samotné ISO. Co nás k myšlence vede? Firma uvolnila nástroj, jenž váš počítač připraví na získání upgradu. Dostupný je pro Windows 7Windows 8.1. Takže si nástroj nestahujte, pokud nestojíte o to, aby se při první příležitosti přes Windows Update stáhl stále nehotový operační systém.

 

Microsoft si tím vyzkouší nový systém distribuce. Přece jen, v minulosti jsme k upgradu Windows Update použít nemohli. V souvislosti s Desítkami jsme již nicméně aktualizační mechanismu zapojený viděli – ve Windows 7. Jak se zdá, firma chce systém vyzkoušet na více počítačích. Co nám tím chce naznačit?

Možná, že vážně uvažuje o tom, že by Windows 10 uvolnila bezplatně jako ugrade pro většinu uživatelů osobních počítačů. Nám se nástroj spustil také v české jazykové mutaci Windows 7, ale jestli se pak upgrade na anglická Windows 10 Technical Preview povede, se teprve uvidí.

Tento počítač by měl v lednu získat upgrade na Windows 10 TP

Zdroj: WinBeta

Microsoft má nástroj, jenž umožní povýšení Windows 7/8.1 na Windows 10 TP

Ohodnoťte tento článek!