Microsoft má pátý program Insider. Teď komunitu zve k vývoji Skypu

0

Microsoft více a více spoléhá na komunitu jednak v požadavcích na nové funkce, jednak v otázce testování. Úzká spolupráce byla navázána v rámci programu Windows Insider, zhruba před rokem spustil program Office Insider. Do toho je možné testovat nová vydání systému pro Xbox, přičemž tento program, jenž byl před dvěma dny z Xbox Preview přejmenován na Xbox Insider. Možná to nevíte, protože Bing v Česku prakticky nepoužíváme, ale existuje také Bing Insider.

K těmto čtyřem testovacím programům se přidává další. Microsoft komunitě více otevírá vývoj Skypu, což znamená, že vznikl program Skype Insider. Byl oznámen včera na jednom z fór ke komunikátoru. Oznámení je ale zavádějící, neboť podle některých byl spuštěn již loni. Rozdíl mezi loňským rokem a současností je ten, že při spuštění šlo čistě o testování Skypu pro iOS. Teď ale Microsoft rozšířil testování na všechny platformy.

Skype začíná podporovat práci s SMS a počítačích
Skype začíná podporovat práci s SMS a počítačích | Foto: Microsoft

Tedy s výjimkou univerzálního klienta pro Desítky. Pokud chcete zkoušet jeho, musíte se přidat k Fast ringu v rámci programu Windows Insider. Pokud se přidáte ke Skype Insider, získáte přístup k testovacím vydáním komunikátoru, takže budete moct vyzkoušet nové funkce v předstihu. Současně budete (ideálně) odevzdávat zpětnou vazbu, která může ovlivnit vývoj. Plus pomůžete odhalovat chyby.

Pokud vás program zajímá, zaregistrujte se pomocí formuláře. Testovací vydání Skypu je možné používat souběžně se stabilním vydáním určeným pro masy. Kdyby vás to zajímalo, můžete si přečíst podmínky, s nimiž vyjádříte souhlas vstupem do programu.

Zdroj: Skype Community via ZDNet

Microsoft má pátý program Insider. Teď komunitu zve k vývoji Skypu

Ohodnoťte tento článek!