Microsoft má problém. Anniversary Update znefunkčnil řadu webkamer

0

Prozatím jsme slyšeli v podstatě  jediném problému, který postihl uživatelky a uživatele po upgradu na Windows 10 v1607. O to byl ale vážnější, protože způsoboval zamrzání počítače. Objevil se ale ještě jeden problém, který pro změnu způsobil, že některé webkamery připojené k počítačům přes USB přestaly fungovat. Než se dostaneme k podrobnostem, uvedu, že oprava bude k dispozici, ale nejspíš až během září.

Proč tedy některé webkamery přestaly fungovat? Microsoft totiž v nejnovějším vydání operačního systému těmto zařízením odepřel standard H.264 a formát MJPEG. Microsoft měl k odebrání kodeků důvod, učinil tak kvůli výkonu moderních aplikací, které s webkamerami pracují. Windows 10 v1607 totiž otevírá dveře pro další možnosti využití snímacího zařízení, kde by ale staré kodeky způsobovaly degradaci výkonu kvůli zdvojenému kódování.

Tenhle hovor je lepší ignorovat
Videohovory jsou teď pro někoho nedostupnou volbou

Změna ve Windows se projevuje tak, že když např. zapnete Skype, webkamera za minutu zamrzne. Jedno řešení spořívá v obnovení starší verze Windows ze zálohy, pokud ovšem neuplynul 10denní limit nebo nemáte  vlastní zálohu. Rafael Rivera bohudík objevil jiné dočasné řešení. V Editoru registru najděte klíč:

  • HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows Media Foundation\Platform

Otevřete jej a vytvořte novou hodnotu DWORD. Pojmenujte ji jako EnableFrameServerMode. Do pole Hodnota zadejte 0. Poté restartujte Skype či jiný program, který požíváte, a zamrzání by se již nemělo objevit. Tohle je přesně ten důvod, proč nový systém nedostanou všichni hned v prvních dnech. Je ale jasné, že Microsoft situaci podcenil a měl si změnu lépe otestovat.

Zdroj: Microsoft | @WithinRafael via Thurrott.com

Microsoft má problém. Anniversary Update znefunkčnil řadu webkamer

Ohodnoťte tento článek!