Microsoft má údajně zájem o Deezer. Mohl by se stát jeho americkým partnerem

0

Minimálně na našem webu jste o francouzské hudební službě Deezer slyšeli. Ta v Česku funguje podstatně déle než např. čerstvá platforma Google Play Music. Poslední zvěsti hovoří o tom, že Microsoft zvažuje koupi služby. To je, mimochodem, druhý ne zcela nepodobný obchod, o němž Redmondští přemýšlí. Podobně před pár dny vyšlo najevo, že mají určitý zájem o přehrávač Winamp a streamovací službu Shoutcast.

Tip: Legendární Winamp končí. Po patnácti letech jej AOL bez náhrady ruší

Deezer konkuruje službám jako Spotify, Rdio nebo již zmíněnému Google Play Music. Jeho hudební katalog dosáhl objemu 30 milionů skladeb. Nejméně pět milionů lidí za poslech hudby platí. Jak moc vážný zájem Microsoft o hudební službu má, není známo. Údajně se vyjednávání zatím do pokročilé fáze nedostala, ale akvizice rozhodně visí ve vzduchu. Na Deezeru je sympatické to, že se jako menší firma hodně snaží.

 

Streamování muziky poskytuje ve 182 zemích světa a podporuje mnoho platforem, včetně Windows Phone nebo Windows 8. Za poslední rok se mu podařilo počet platících uživatelů zdvojnásobit. Microsoft má svou streamovací službu, ale Deezer by mu pomohl ovládnout trh ve více zemích. Francouzi se dosud vyhýbají Spojeným státům, kde naopak Redmondští operují.

V návaznosti na uvedený drb Daniel Marhely, spoluzakladatel Deezeru, potvrdil, že služba vstoupí na americký trh v roce 2014. Aby měla šanci, bude potřebovat partnera. Tím by se právě mohl stát Microsoft. Ten nakonec nemusí službu odkoupit, ale pouze uzavřít strategické partnerství. Nechme se překvapit.

Zdroj: Music Week via Neowin
Le Figaro via Rude Baguette

Ohodnoťte tento článek!