Microsoft má zase problém s přihlašováním k online účtům. Zkuste obnovovat stránku

Další výpadek přihlašování k účtům Microsoft se podobá tomu před dvěma týdny. Jaká je situace?

2
Ilustrační foto
Ilustrační foto (zdroj: Microsoft, úprava: Lukáš Václavík)

Aktuálně můžete zaznamenat problém s přihlášením k účtu Microsoft. Přesně dva týdny poté, co Microsoft řešil velký výpadek služby zajišťující právě přihlašování k online službám jako OneDrive nebo Skype, se situace opakuje. Nebo to tak působí navenek. Mně osobně se např. povedlo v nové relaci prohlížeče k účtu přihlásit, ale obsah OneDrivu se zatím načíst odmítá.

Čerstvé zprávy potvrzují, že se postupně daří infrastrukturu uvádět do funkčního stavu. Plně však situace zatím vyřešena není. Oficiální informace z webu pro sledování stavu služeb hovoří o tom, že problémy jsou postiženy Outlook.com a OneDrive. Potvrzeno je také to, že se kromě přihlášení můžete potýkat s tím, že se nenačítá samotný uživatelský obsah.

Než Microsoft přístup obnoví i vám, můžete zkusit obnovovat stránku (F5). Některý z pokusů se totiž může chytit.

Výpadek, o kterém se bavíme, na rozdíl od minule nepostihl Azure. S problémy se nicméně potýkají rovněž Xbox LiveSkype, kde kromě přihlašování můžete mít problém s posíláním zpráv. Výpadek podle oficiálních informací trvá od 18.15 hodin našeho času. Další aktualizaci stavu by měl Microsoft nabídnout ve 21.00 hodin. Sledovat můžete web portal.office.com/servicestatus nebo např. účet @MicrosoftHelps.

Twitter reaguje

https://twitter.com/WithinRafael/status/844257752700530689

https://twitter.com/WithinRafael/status/844267952295731200

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

    • Ale prd prosimte. Vzdyt Googlu nedavno vypadlo vyhledavani, pak zas youtube. To jsou proste dusledky probihajiciho prechodu na plne cloudovou infrastrukturu v tech firmach. Rusi on-premises servery a presouvaji je do Azure/Google Cloud. Mohlo to byt klidne mnohem horsi, vzhledem k obrovsky velikosti datacenter techle firem.