Microsoft: máte virus? Budete odstřiženi od internetu

0

Pokud v reálném světě vážně onemocní (infekční nemocí) jeden člověk a není léčen, začne svým pohybem mezi ostatními ohrožovat celou společnost a šířit nákazu, která se může zvrhnout až v epidemii, proto je potřeba takové nemocné včas izolovat a hromadnému šíření infekce zabránit.

Scott Charney, Vice President Microsoftu, by tento lékařský model rád přenesl do světa počítačů a techniky, jak oznámil na Berlínské konferenci International Security Solutions Europe. Navrhuje, že by vláda a poskytovatelé internetového připojení měli od celosvětové sítě odpojit, tedy izolovat zařízení infikovaná malwarem.

Tisíce takových přístrojů totiž často tvoří takzvané botnet sítě, které ohrožují celou společnost, jak krádeží osobních údajů, tak různými útoky, nevyhýbajícími se i veřejným institucím. Odstřižením se tak existenci takových sítí pomůže zabránit, což udeří kyberkriminálníkům poměrně velkou ránu. Otázkou je, zdali jednotlivé země a internetoví poskytovatelé a zejména samotní zákazníci s takovou politikou budou souhlasit.

Zdroj: Technet Blog

Ohodnoťte tento článek!