Microsoft měl s Adobe tajnou schůzku, mluví se o spojení gigantů

0

Výkonní ředitelé Microsoftu a Adobe se sešli na tajné hodinové schůzce, šušká se o možné akvizici Adobe. Nebo jen kují pikle proti rostoucímu Applu, neboť nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Nebo zkrátka jen projednávali strategii budoucího rozvoje. Z tajného rande už z principu nemůžeme odvozovat žádná hmatatelná data, obě firmy navíc mlčí.

Ale jeden vliv schůzka měla, akcie Adobe na newyorské burze poskočily o 11,5 % nahoru. Ale těžko z toho něco vyvozovat, jejich hodnota střídavě klesá a stoupá a ještě před měsícem byla o dost vyšší.

Akcie AdobeVčerejší akcie Adobe, zdroj: Yahoo Finance

O čem se Steve Ballmer a Shantanu Narayen bavili, netušíme, ale akvizice by podle mého názoru asi stěží prošla antimonopolními úřady. Business Insider odhaduje, že by Redmondští museli tržní hodnotu Adobe přeplatit o 20–30 %, což dělá nějakých 15–17 miliard amerických dolarů. Adobe se blíží miliardovým příjmům v každém čtvrtletí, čistý zisk činí okolo 250 milionů dolarů.

Jako pravděpodobnější scénář se mi zdá dojednávání „vlivu“ budoucího webu – proti sobě bude stát Silverlight, Flash, HTML5 a třeba opomíjený JavaFX. Možná jen řešili, jak to bude s Flashem 10.1 pro Windows Phone 7.

A nebo opravdu něco plánují proti Applu. I když Adobe se trochu otevřela vrátka k Applu úpravou podmínek v AppStore. A firma sama od sebe na impérium Steva Jobse zanevřít nemůže, protože jí z balíku Creative Suite pro Macy jdou nemalé příjmy.

Spíš očekávám, že se rekordní akvizice Microsoftu bude točit více okolo webu a internetových služeb, tedy tam, kde firma zatím spíš přešlapuje na místě.

Zdroj: NY Times

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář