Microsoft měl zálusk na Facebook. Zuckerbergovi se ale 24 miliard dolarů zdálo málo

0

Steve Ballmer se po odchodu z Microsoftu v roce 2014 nenudí. Živí se jako investor, je majitelem basketbalového týmu Los Angeles Clippers a vlastní také část akcií Twitteru. V interview pro CNBC prozradil, že v jeho zájmu nikdy nebylo koupit Twitter celý (všichni zájemci zatím vycouvali). Promluvil ale také o časech v Microsoftu, kdy měli spadeno na celý Facebook.

Steve Ballmer
Steve Ballmer (foto: Microsoft)

Ballmer řekl, že když byl Facebook ještě malý, nabízeli za něj Zuckerbergovi 24 miliard dolarů. Zakladatel Facebooku ale na obchod nepřistoupil. Ve stejné době odrazil i nabídku Yahoo, která činila pouhou miliardu. V říjnu 2007 ale Microsoft do Facebook investičně vstoupil. Koupil 1,6 % akcií za 240 milionů dolarů, což Facebook zhodnotilo na celkových 15 miliard.

Dnes má Facebook tržní hodnotu přes 382 miliard dolarů. Jen během posledního čtvrtletí utržil 6,2 miliardy a skončil s čistým ziskem 2 miliard dolarů. Sám se navíc dostal do situace, kdy si může dovolit velké akvizice. Tou zatím největší je předloňská koupě WhatsAppu, která nakonec Zuckerberga a spol. vyšla na 19 miliard dolarů. Dvě miliardy zaplatil za VR pionýry z Oculusu a miliardu za Instagram.

 

Zdroj: Business Insider, CNBC

Ohodnoťte tento článek!