Microsoft představil svou virtuální nástěnku pro řízení a organizaci projektů

0

Microsoft chystá nový nástroj do kanceláří, jenž se hodí pro řízení a organizaci projektů. Nelze v něm nespatřovat podobnost např. s Trellem. Nový nástroj je prozatím označen jako projekt Moca, najdete ho pouze ve webové verzi, je přidružený k Outlooku. Patrně jste pochopili, že se jedná o nehotový produkt, firma jej jen čerstvě uvolnila k vyzkoušení.

Jak už bylo naznačeno, Mocu formuje virtuální nástěnka. Neexistuje ve vakuu, naopak integruje virtuální lístky pro poznámky (Sticky Notes), seznamy úloh (To Do) nebo cloudové úložiště (OneDrive, byť jsou podporována i jiná řešení). Pro projekty jsou důležité cíle a termíny, což Moca reflektuje a umožňuje termíny stanovat. Objevují se vám pak i ve standardním kalendáři.

V e-mailové části Outlooku se nabízí možnost přidávat konkrétní zprávy na nástěnky projektů. Obsahem karet či lístků na virtuální nástěnce mohou být rovněž místa nebo informace o počasí. Své projekty můžete rozjet s pomocí šablony, nebo můžete začít tvořit takzvaně na zelené louce. Čerstvě rozjeté testování Mocy se týká škol, vybraných organizací a přístup mají také předplatitelé a předplatitelky spotřebitelských edic balíku Microsoft 365.

Moca je virtuální nástěnka s mnoha typy informací Zdroj: Microsoft / Outlook Blog

Ačkoli se zdá, že se Microsoftu daří svést dohromady různé své nástroje, nabízí se otázka, proč je Moca dostupná ve webovém Outlooku. Nabízí se totiž zejména integrace s Teams. Na tom ale Redmondští ještě zapracovat mohou.

Zdroje: Outlook Blog via ZDNet

Microsoft představil svou virtuální nástěnku pro řízení a organizaci projektů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů