Microsoft na Band nedostal Windows 10. Další chytrý náramek zřejmě nebude

0

Microsoft zřejmě další chytrý náramek nechystá. Band 2 měl svoje problémy a očekávalo se, že budou napraveny v další generaci. První Band na trh dorazil na podzim 2014, druhý o rok později. Teoreticky by se tak na podzim měl objevit třetí. Jenže to nejspíš nebude ten případ. Zdroje Mary Jo Foley tvrdí, že Microsoft v tomto kalendářním roce žádný náramek určitě neuvede. Pravděpodobně však nástupce nevznikne nikdy.

Oficiální vyjádření Microsoftu k tomu, zda představí Band 3, je ta vágní a obecné, až nic takového nepřipouští. Na druhou stranu to firma přímo nepopřela. Pak jsou tu zmíněné nejmenované zdroje, které nepřipouští uvedení náramku v tomto roce. Jenže zdroje Foley také uvádí, že Microsoft rozpustil skupinu lidí, kteří se před několika týdny pokoušeli zprovoznit na náramku Windows 10. To by byl průlom, protože současné Bandy pohání na míru vytvořený software.

Microsoft Band #2

Nevíme ale, proč se firma nadále nepokouší dostat na chytrý náramek Windows 10 (v edici pro internet věcí). Podle našeho oblíbeného vývojáře Rudy Huyna spočíval účel Bandů v tom, aby motivoval výrobce k tvorbě podobných zařízení. O to se ostatně Microsoft snažil s řadou Surface, kde nakonec uspěl. S Bandem chtěl předvést nové senzory a službu Microsoft Health. Vzdát se po dvou pokusech je ale možná brzy.

Je otázka, jestli se tedy dalšího vůbec kdy náramku dočkáme. Zastavení vývoje mohlo být rozhodnutí Nadelly, pro něhož hardware nehraje příliš velkou roli. Zpochybňováno je také stažení z trhu se smartphony, které někteří berou jako předčasné. Přece jen, Microsoft chce mít jeden systém všude a výhoda Windows 10 spočívá v tom, že ho najdeme i jinde než na klasických počítačích.

Zdroj: ZDNet | @RudyHuyn

Microsoft na Band nedostal Windows 10. Další chytrý náramek zřejmě nebude

Ohodnoťte tento článek!