Microsoft nabízí funkce z Windows 7 pro Vistu

0

Vývojáři, kteří chtějí vytvořit aplikace pro Windows 7 a využít přitom nových funkcí a knihoven, nemusejí čelit problému, jak zároveň zachovat kompatibilitu s Windows Vista. Microsoft pomocí takzvaného Platform Update některé z novinek přenese do předchůdce sedmých Windows.

Knihovny zahrnují například Windows Ribbon (pásy nástrojů, např. v MS Office 2007) a Automation Manager, některé novinky v DirectX, DirectCompute pro akceleraci paralelních výpočtů, XPS knihovnu pro tisk, Windows Automation API, Windows Portable Devices platform (přenos dat mezi PC a přenosným zařízením) a další.

Vývoj se momentálně nachází v beta stádiu, ke kterému však má přístup kdokoliEN. Po dokončení bude Platform Update distribuován pomocí Windows Update, čímž se zajistí potřebné rozšíření a tedy i funkčnost aplikací napsaných pro Windows 7.

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jen by mě zajímala jedna věc – momentálně mám Vistu a chystám se přejít na 7 – je lepší udělat čistou instalaci a projít si znovu kompletní reinstalací všech programů nebo udělat jen upgrade? Předpokládám, že asi druhá možnost, protože zůstanou zachovány všechny licence, třeba Officů nebo jiných programů. Nebo se mýlím?

  2. Mam v PC 3 fyz. disky, z toho posledni 2 jsou zapojeny do RAIDU 1. Kdyz zformatuju disk C (kde jsou ted visty) a udelam cistou instalaci w7, neztratim data z RAIDU? w7 sami poznaji se jde o RAID?