Microsoft našel páku na Google, jenž se již podílí na vývoji YouTube pro WP

0

V poslední době nám prostor pro zprávy přeplňuje děním kolem potyček Microsoftu a Googlu. Především pak řešíme, jestli přežije nedávno vytvořená aplikace YouTube pro Windows Phone. Nyní již víme, že ve stávající podobě nepřežije. Microsoft z ní před pár dny odebral možnost stáhnout video, ale reklamy nepřidal. Google mu prý má poskytnout přístup k příslušnému API. Ten aplikace pro platformy svého konkurenta vyvíjet nechtěl, ale byl k tomu donucen.

Tip: Google chce odstranit YouTube pro WP, zabíjí otevřenost [komentář]

Microsoft spokojeně oznámil, že stávající klient pro YouTube bude zanedlouho (čtěte v rámci několika týdnů) nahrazen novou verzí, na které se již bude podílet sám Google! Ta již bude vyhovovat požadavkům internetového giganta a podmínkám používání YouTube. Nezobrazování reklamy ve videích by logicky připravovalo o výdělek společnost, případně i autory videí. Teď se ale vlk nažere a koza zůstane celá.

 

Než spolupráce přinese nějaké plody, ve Windows Phone Store naneštěstí zůstane k dispozici pouze YouTube z dřívějších časů. To znamená, že budete mít k dispozici mobilní verzi webu. Aplikaci, kterou Microsoft nedávno dokončil a podráždil s ní Google, byla z katalogu odstraněna. Stávající uživatelé si ji mohou nechat, noví si ale musí počkat na nadcházející verzi. Mimochodem, podle Googlu mobilní web YouTube reklamy ukazuje, a proto podmínky používání splňuje, osobně jsem si ale snad nikdy žádných nevšiml. Vy ano?

Microsoft teď ví, jak na Google. Stačí vyrobit vlastní aplikaci, která se rozchází s licenčním ujednáním, a pak si stěžovat na to, že mu Google nepodá pomocnou ruku s implementací. Ani internetový gigant negativní publicitě neuteče.

Přelomová „aplikace“ YouTube se vrací, dokud nebude dokončena nová verze klienta
Přelomová „aplikace“ YouTube se vrací, dokud nebude dokončena nová verze klienta

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!