Microsoft nechá aplikace pro Android, iOS a W10 vyvíjet kohokoliv. Zadarmo

0

Microsoft odkoupil společnost Xamarin produkující stejnojmenný nástroj pro multiplatformní vývoj aplikací. S Xamarinem stačí, aby tvůrci uměli programovat v C#, program se sám postará o převod do Javy (Android) a Swiftu (iOS). To urychlí, zjednoduší a zlevní vývoj pro obě klíčové mobilní platformy a jako bonus mohou tvůrci téměř bezpracně vytvořit univerzální aplikace i pro Windows 10.

Xamarin bude zdarma součástí Visual Studia
Xamarin bude zdarma součástí Visual Studia

Xamarin byl dosud placený. Microsoft však na konferenci Build oznámil, že bude součástí Visual Studia včetně bezplatné a plnohodnotné varianty Community Edition. Multiplatformě tak budou moci vyvíjet i jednotlivci nebo menší firmy, aniž by museli platit drahé licence. Součástí bude dokonce emulátor iOS, poprvé tak budou moci aplikace pro jablečný systém tvořit i lidé bez Macu.

 

Firma kromě toho na Buildu prozradila, že v příštích měsících vydá Xamarin SDK (runtime, knihovny a nástroje pro příkazovou řádku) jako open source pod licencí MIT. Pod stejnou bude relicencováno i Mono, open source implementace .NET Frameworku.

Tip: Teď, nebo nikdy. Microsoft má poslední možnost, jak nalákat vývojáře na Windows 10 (Mobile)

Zdroj: Microsoft (1, 2), Xamarin

Ohodnoťte tento článek!