Microsoft nesmí prodávat Word v celých USA

0

Firma i4i zažalovala Microsoft za údajné porušení patentu číslo 5 787 449 z roku 1998. Ten popisuje systém dokumentů bez potřeby vkládat formátovací kódy. Tuto metodu údajně využívá Word použitím XML formátu pro označení dat v dokumentu s vlastními značkami (tagy) definovanými vývojáři či uživateli pro libovolný účel.

V úterý texaský soud rozhodl, že Microsoft nesmí prodávat jakoukoli verzi Microsoft Wordu schopnou číst .xml, .docx nebo .docm soubory obsahující XML s vlastními značkami, a to na celém území Spojených států. Postiženy jsou tak verze Wordu 2003 a 2007, stejně jako připravovaný Word 2010.

Microsoft má celkem 60 dní na stáhnutí jedné ze svých vlajkových lodí z trhu a musí zaplatit pokutu čítající celkem 277 miliónů dolarů. Redmondská firma samozřejmě není s verdiktem spokojena a věří, že nic neporušuje a daný patent je neplatný. Proti rozhodnutí soudu se v nejbližší době odvolá.

Zdroj: CNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. mam dotaz, je vubec fyzicky mozny dat 196 GB ? ja bych nerekl, maximalne tak “pospojovanim pocitacu. protoze at pocitam jako pocitam, tak sem nejvic videl na desce 4 sloty a do kazdyho max 16 GB coz je 64 GB (beznem smrtelniku bude i pro dalsich par let stacit i 8 GB). ale jinak je dobre ze je to vic jak 4 GB, to by mohlo byt brzy problem, prozatim to vesmes staci, ale v budoucnu nebude

  2. To, že jsou různé limity na RAM u různých verzí téže generace Windows (např.Vista Home versus Vista Ultimate) vyvrací větu, že se limity stanovují kvůli zjednodušení vývoje. Limity se stanovují z marketingových a obchodních důvodů. Nevtrdím, že je to špatně, jen myslím, že není nutné oblbovat čtenáře nesmysly. A pak, 640kB RAM přeci musí stačit každému 🙂