Microsoft nesmí v Číně prodávat některá Windows

0

Microsoft si kdysi licencoval pro dnes již zastaralý operační systém Windows 95 čínská písma vytvořená firmou Zhongyi Electronic. Následně ovšem stejná písma použil i v systémech Windows 98, 2000, 2003 a XP.

A právě toto počínání je podstatou celého sporu – zmíněná firma totiž na Microsoft podala žalobu, neboť tak údajně porušil licenční práva, protože fonty mohl použít pouze pro Windows 95, a vyžádala zastavení prodejů vyšších verzí. Dle nejnovějšího rozhodnutí čínského soudu se tak musí v této zemi přestat prodávat zmíněné verze operačního systému Windows.

Microsoft věří, že žádná práva intelektuálního vlastnictví neporušuje, a vůči výroku se odvolá. Otázkou zůstává, jaký dopad by takový zákaz prodeje měl. Čína je jednak nechvalně proslulá svou vysokou mírou softwarového pirátství a na v současnosti nejaktuálnější verze, Windows Vista a Windows 7 se žaloba nevztahuje.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. WLM není špatný. Určitě je lepší než příšerné ICQ (ostatně, co není?), nicméně nejlepší mi přijde stejně Miranda. Protože ale Miranda podporuje tisíce různých pluginů a má dost široké možnosti nastavení, tak případným zájemcům o vyzkoušení můžu doporučit nějaký “miranda pack”, čili balíček, který už je přednastavený, jako např. http://miranda-cult.com/ (obsahuje pluginy pro ICQ, jabber a MSN).