Microsoft nestíhá. Přechod na nový Outlook.com skončí až v roce 2017

0

Microsoft prodlužuje dramatický seriál nazvaný „nový Outlook.com“. V rámci sjednocování služeb se nástupce Hotmailu dočkal stejného vzhledu jako firemní webový Outlook. Jenže tyhle změny byly původně představeny v květnu 2015. Od té doby už Microsoft stihl do nové verze přidat pár funkcí jako ukládání zpráv do OneNotu, které ovšem funguje i ve starší podobě služby Outlook.com, nebo navrhování kontaktů.

Již dříve jsem uvedl, že nedoufám, že novou verzi vůbec kdy dostanu. Microsoft sliboval, že poslední účty by měly být upgradovány do konce tohoto léta. (A také zalhal o tom, kdy novou podobu představil.) Konec léta je na dohled a s tím přichází upravený plán. Víte co? Ještě si počkáme. Nové účty mají nový Outlook.com automaticky, převod stávajících ale bude podle nové informace trvat ještě několik měsíců. Dokončen bude až v první polovině roku 2017.

V roce 2016 nejspíš upgrade dokončen nebude
V roce 2016 nejspíš upgrade dokončen nebude | Foto: Thurrott.com

Prozrazuje to upozornění objevující se při pokusu sdílet kalendář. Říká, že v průběhu upgradu nebude možné sdílet kalendář s některými účty, takže místo toho máme využít sdílení pomocí odkazu. Počkejme si ještě na vyjádření Microsoftu, ale všechno naznačuje tomu, že migrace je problémovější, než si firma byla ochotná připustit a bude trvat déle, než čekala. Na druhou stranu na nové infrastruktuře (nemění se pouze zevnějšek) už budou další aktualizace aplikovatelné snadno.

Existuje nepatrná šance, že uvedená informace je starší a již neplatí a během pár týdnů budeme mít nový Outlook.com všichni. Osobně bych na to ale nevsadil.

Zdroj: ZDNet | Thurrott.com

Microsoft nestíhá. Přechod na nový Outlook.com skončí až v roce 2017

Ohodnoťte tento článek!