Microsoft nezáplatuje Flash Player ve Windows 8, aktualizaci chystá na říjen

0

Jednou z důležitých inovací v nedávno dokončeném Internet Exploreru 10 a Windows 8 je vestavěný Flash Player. Nejpopulárnější zásuvný modul byl podobně dříve integrován do Google Chromu. Výhody takového řešení snad nemusíme příliš zevrubně rozebírat. Uživatel se nemusí starat o instalaci, natož pak o udržování modulu. Google svým uživatelům distribuuje aktuální zabezpečenou verzi Flash Playeru okamžitě. Na nic nečeká, čímž nás chrání. Microsoft se naproti tomu prozatím nepředvedl v úplně nejlepším světle.

Tip: Adobe vydalo Flash Player 11.4. Přináší vyšší výkon a lepší akceleraci

Jeho nový operační systém byl dokončen před měsícem, od té doby v něm ale Flash Player aktualizován nebyl. Pokud patříte k testerům, kteří již mají k Windows 8 přístup, vystavujete se potenciálnímu nebezpečí. Ve zdejším domácím prohlížeči naleznete verzi 11.3.372.94. Adobe od té doby stihlo vydat řadu 11.4, která zároveň vyšla jako bezpečnostní aktualizace předchozí řady 11.3. Když se ale podíváte do poznámek k vydání, zjistíte, že k verzím postiženým některou ze záplatovaných zranitelností patří Flash Player 11.3.300.271 a starší.

 

Co to znamená? Že Flash Player integrovaný ve Windows 8 je možná staršího data, avšak nemusí být nutně děravý, jak některé zprávy tvrdí. Serveru Neowin však potvrdil sám Microsoft, že zdejší verze neobsahuje všechny nejnovější opravy. Rozhodně bychom byli klidnější, kdyby nám ve spolupráci s Adobe nabídl v IE10 nejaktuálnější Flash Player 11.4. Přinejmenším by se tak vyhnul negativní publicitě, byť některé zpravodajské portály zaměnily instalovanou verzi za starší, o níž bezpečně víme, že je děravá. Firmy nakupující multilicence například mohou operační systém Windows 8 používat od začátku září.

Čekali bychom proto, že bude Microsoft pružněji reagovat. Kdybyste si chtěli Flash Player pro Internet Explorer aktualizovat ručně, tak dojdete k závěru, že to nelze provést. Instalační program vás přeruší s tím, že v systému tento plugin detekoval. Otěže nad Flash Playerem kompletně převzal Microsoft, tak by se také měl starat. Další bezpečnostní aktualizace pro majitele Windows 8 a IE10 prý vyjde někdy na konci října.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!