Microsoft odhalil ceny Windows 8.1. Známe i ceny pro český region

0

18. září, 15.25 hodin – Text byl rozšířen na základě nově získaných informací od společnosti Microsoft. 

24. září, 10.30 hodin – Doplnili jsme informace o cenách pro český region.


Již dobře víte, že stávající uživatelé budou moci povýšit svá Windows 8 na Windows 8.1, a to zcela zdarma. Aktualizace bude dostupná ve Windows Store od 18. října. Přesněji řečeno, od půlnoci na Novém Zélandu. To znamená, že v Redmondu si ji budou moci stáhnout 17. října ve čtyři hodiny ráno a my v Česku pak také v tento den, čili ve čtvrtek, ale ve 13.00 hodin. V obchodech pak bude prodej nových licencí zahájen skutečně až 18. října.

Zamykací obrazovku ozvláštnila presentace snímků, které se načítají z pevných disků i např. ze SkyDrive
Zamykací obrazovku ozvláštnila presentace snímků, které se načítají z pevných disků i např. ze SkyDrive.
Také zde můžete přijímat hovory ze Skypu

Windows 8.1: ceny

Právě k novým licencím se Microsoft vyjádřil v příspěvku na svém blogu. Pouze oznámil další ústupek uživatelům. Neděláme si však iluze, že by návrat plných licencí nepotěšil spoustu nadšenců. Pokud totiž nevlastníte žádná Windows, budete si moct v kamenném či online obchodě koupit produkt, který nevyžaduje, abyste nějaká Windows již v počítači měli. Nepůjde tedy o upgrade. Ve Spojených státech budou cenu nastaveny následovně:

  • Windows 8.1 (Core): 119,99 dolaru
  • Windows 8.1 Pro: 199,99 dolaru
  • Windows 8.1 – upgrade na edici Pro: 99,99 dolaru
  • Windows Media Center (pouze pro majitele edice Pro): 9,99 dolaru

Pro nás je podstatné sdělení, že se ceny nepohnuly směrem nahoru ani dolů. Stejně byste do této chvíle zaplatili za upgrade na příslušnou edici Windows 8. Nová nabídka je proto o něco výhodnější, neboť myslí na nové uživatele.

 

Na druhou stranu, stavitelé počítačů si mohli pořídit licenci PUL, která měla stejnou cenu jako OEM. Jak je známo, OEM nestojí tolik co samostatně prodejné licence. Jestli bude Microsoft nadále nabízet PUL pro domácí stavitele počítačů, nevíme, ale zjistíme. Toto padá, neboť Microsoft bude s Windows 8.1 preferovat, aby si domácí stavitelé počítačů pořizovali běžné plné licence.

Plná licence je sice dražší, ale platí pro ni, že je přenosná. Pokud operační systém z počítače odeberete, můžete ho začít používat na jiném. Běžně budete Windows podobně jako dosud získávat s novým počítačem, kde budou předinstalovaná.

Možnosti upgradu na Windows 8.1

S Windows 8.1 nastane změna v tom, jak bude možné operační systém upgradovat. Při přechodu z Windows 7 na Windows 8 bylo zachováno nastavení, uživatelská data i nainstalované programy.

Tip: Přecházíme na Windows 8 Pro: levný upgrade systému krok za krokem

Pokud ale na  Windows 8.1 přejdete ze   Sedmiček , ztratíte aplikace a budete je muset následně přeinstalovat. A z Windows Vista či Windows XP dokonce nelze smysluplně upgradovat vůbec, zachována nebudou žádná uživatelská data a Microsoft v takovém případě doporučuje, abyste provedli čistou instalaci. To je podstatné ztenčení možností, přečtete si ostatně pro připomenutí článek o možnostech přechodu ze starších Windows na Windows 8.

S dlaždicemi můžete pracovat hromadně. I manipulace se skupinami je díky tomu intuitivnější
S dlaždicemi můžete pracovat hromadně. I manipulace se skupinami je díky tomu intuitivnější.
Navíc můžete na Úvodní obrazovku propašovat tapetu z pracovní plochy

Obecně lze ale prohlásit, že pokud někdo chtěl stávající počítač povýšit na nejnovější řadu Windows, učinil tak do konce ledna, kdy byl dlaždicový produkt dostupný za neuvěřitelně výhodnou cenu. Teď se Remondští logicky zaměřují na nová zařízení. Ještě malá poznámka. Pokud jste si nainstalovali Windows 8.1 Preview, opět budete muset při přechodu na finální verzi systému přeinstalovat kompletně všechny aplikace.

Zdroj: Blogging Windows

Ceny Windows 8.1 pro náš region

Obdrželi jsme potvrzení cen pro český region. Doporučené koncové ceny (bez daně):

  • Windows 8.1: 119 eur (asi 3 000 Kč)
  • Windows 8.1 Pro: 279 eur (asi 7 250 Kč)
  • Windows 8.1 Pro Pack: 159 eur (asi 4 100 Kč)

Tento článek budeme rozšiřovat o nové informace.

18. září, 15.25 hodin – Text byl rozšířen na základě nově získaných informací od společnosti Microsoft. 

24. září, 10.30 hodin – Doplnili jsme informace o cenách pro český region.

Ohodnoťte tento článek!