Microsoft odpálil Bing raketu do vesmíru

0

Společnost DigitalGlobe nedávno vyslala na oběžnou dráhu raketu Boeing Delta II 7920 se satelitem WorldView-2, který po dvou dnech kalibrování započne snímat fotografie země s rozlišením na 1,8 metru, respektive 0,46 metru v černobílých odstínech.

DigitalGlobe je jedním z partnerů Microsoftu, který poskytuje obrazová data pro Bing Mapy. Díky tomu nosná raketa, nyní plovoucí někde v oceánu, nesla logo tohoto vyhledávače a při samotném odpálení rakety nesměli chybět vývojáři stojící za Bingem. Fotografie z akce naleznete zde.

Satelit poskytne řadu nových fotografií pro Bing Mapy, zejména v oblastech s nedostatečným pokrytím. Nejprve musí ale projít zmíněnou asi 48 hodinovou kalibrací, jež má za úkol synchronizovat bílou barvu. Teprve poté započne samotné snímání, které údajně až zdvojnásobí mapovací schopnosti firmy DigitalGlobe.

Zdroj: Bing blog via Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tento test je silene neobjektivni. Je celkem jasne, ze na MacBooku s MacOS budou QuickTime a iTunes fungovat rychleji nez Windows 7 na cizi platforme s preportovanymi Mac programy. Jak si asi vede prehravani wma,wmv na MacOSX na PC?

    Extrawindows.cz silne upada posledni dobou…