Microsoft Office pro iPad zřejmě nevydá dříve, než dokončí balík pro Windows 8

0

Letošní rok se pomalinku nachyluje ke svému konci a dotyková Office pro Windows stále nejsou na dohled. Copak je zdržuje? Podle Mary Jo Foley se Microsoft schovává za tvrzení, že se mění strategie a firemní politika. Pod kódovým označením Gemini měly ve vlnách přijít aplikace také pro další platformy. Mj. pro i Pady. O zpoždění Office pro Metro jsme se již letos zmiňovali. Tyto aplikace musí být od základu napsány. Kód z aktuálních Office pro desktop použít nelze.

Tip: Poznámky s OneNote zapisujeme již deset let. Uveden byl s Office 2003

Office pro iPady naproti tomu Redmondští neveřejně předvedli již v roce 2011. Pokud se ovšem na tyto uniklé informace můžeme spolehnout. Před měsícem se o nich Microsoft nenápadně zmínil. I kdyby byl kancelářský balík pro jablečná zařízení dokončen, Microsoft ho zřejmě nevypustí dříve, než dotáhne do konce vývoj Office pro Windows 8. Měl by ale pamatovat na to, že situace se přiostřuje.

Apple totiž na podzim uvolnil zdarma ke stažení dříve placený iWork. Nová verze sice není tak nabytá funkcemi jako ta dřívější, ale uživatelům může dostačovat a pak bude těžké je přemluvit, aby přešli na řešení z Redmondu. Prozatím se údajně nepočítá s tím, že by dotyková Office nahradila desktopový balík. Ten bude v dohledné budoucnosti sloužit jako hlavní soubor pracovních nástrojů.

 

Microsoft v první řadě převede do Metra Word, Excel a PowerPoint. OneNote (a Lync) už má. Časem ale výrobce bude muset přenést další aplikace. InfoPath zřejmě bude patřit k obětem, na které se zapomene. Prozatím platí, že moderní Office budou k dispozici na jaře nebo v létě nadcházejícího roku.

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!