Microsoft oficiálně dokončil Windows 8.1. K testování je ale uvolní až v říjnu

0

Jak jsme očekávali, netrvalo dlouho a Microsoft oficiálně oznámil, že dokončil Windows 8.1 a následně je bez dalšího čekání zpřístupnil výrobcům počítačů a komponent na celém světě. Nebavíme se jen o verzi systému pro procesory architektury x86. O ARM zákazníci dosud velký zájem neprojevili, proto se výrobci rozhodli upustit od dalších plánů s touto platformou.

Tip: Microsoft prý dokončil Windows 8.1. Čekáme na oficiální potvrzení

Vývojový tým v Redmondu nicméně pokračuje ve své práci a dokončil rovněž Windows 8.1 RT. S tímto systémem se dočkáme nejméně jednoho zařízení, a sice domácího tabletopočítače Surface. Podle posledních zvěstí chystá svůj tablet s procesorem ARM i finská Nokia. V tuto chvíli se producenti hardwaru mohou připravovat na Windows 8.1, která nejen v maloobchodním prodeji debutují 18. října.

I Microsoft zbývající čas využije k tomu, aby operační systém ještě co nejlépe odladil. Pokud si v říjnu přinesete domů nový počítač s Osmičkami, očekávejte, že se první věcí bude stažení velké spousty aktualizací. Majitelé stávajících počítačů s Windows 8 budou moci na novější vydání přejít zdarma prostřednictvím Windows Store.

 

Zmíněný říjnový termín si do kalendáře mohou zaznamenat také předplatitelé MSDN a TechNetu. Redmondský gigant čerstvě dodělaný systém překvapivě neuvolní k testování dříve, jako to bylo obvyklé. Tento krok může způsobit především pomalejší nasazení aktualizace ve firmách, které se na ni nemohou náležitě připravit. Multilicenční zákazníci budou smět nakupovat rovněž 18. října.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. A zatímco ostatní výrobci v čele s OCZ veškeré marginální i vážné probléme tutlají až do poslední chvíle, Crucial na vše včas upozorní a vydá defakto okamžitě preventivní firmware. Tu dobrou pověst a punc spolehlivého a slušného výrobce má Crucial právem. Nenadarmo sem z OCZ a Corsair SSD přešel na Crucial a neměnil bych ani přes papírově nižší zanedbatelné rychlosti.

  2. Když jsme u Barracudy. Jedna celá řada měla taky problémy s FW, kromě dalších jednotlivých sérií. To jenom aby ses z povzdálí měl čemu lochčit aji s tvojí Barracudou. Já jsem měl SSD Intel na Intel a s úsměvem na rtech pročítám pověry zaostalých plotnařů.

  3. Tak , je pravdou že mě to v oknech 8 sem tam blblo, a je  ted ok, takže spokojenost, už jsem odjednal M500 960GB, musím jen říct že jsem s Crucial M4 512GB velice spokojený. A mohu jen doporučit, a nesrovnávejte SSD a HDD to přece ani nejde ) Morčátko zkus a už není cesty zpjet )

  4. Problémy s FW začali v době, kdy se pokusili zrychlit inicializaci SSD. Stačí používat firmware před touto dobou. Mám firmware 000F a nemám potřebu do něj rýpat. Jediný čeho bych dosáhl s novým fw, by bylo zpomalení SSD v syntetických testech a možnost neinicializace 🙂 Tak k čemu updatovat?

  5. Chcem sa iba spýtať. Niekto tu spomínal Crucial M500 960 GB. Pozerám, že cena do 600 EUR. Do SSD sa až tak veľmi nevyznám preto sa chcem spýtať aj keď je to tak trochu mimo tému. Vie mi niekto vysvetliť, prečo tento disk stojí do 600 EUR, keď ako som sa pozeral na Alze, za rovnakú cenu sú disky s o polovicu menšou kapacitou. Prečo sú ostatné o toľko drahšie ? Niektoré majú síce v špecifikácii vyššie rýchlosti zápisu a čítania ale vo veľa prípadoch sú tie rozdiely len o málo lepšie. Takisto nerozumiem cene Intel SSD diskov, ktorá mi príde úplne inde než ostatná konkurencia, t.j. veľmi vysoká.

  6. Pokud vám to jede bez problémů doporučuju to neupdatovat dřív se mi stalo že se výjmečně neinicializoval při výpadku elektřiny(000F) teď po tomhle updatu chcu ráno zapnout pc a insert proper boot device to se soudruhům v micronu moc nepovedlo.

  7. Proč dali tuto cenu ti odpoví Crucial-že by dumping? Na specifikace se vyser. Rozhodující je IOPS 4 kB náhodně. A Intel? To je kapitola sama pro sebe v cenách. Ten je drahý za všech okolností. Nicméně na druhé straně po HW stránce dostáváš nadprůměrnou kvalitu a spolehlivost.