Microsoft oficiálně spustil vlastní soc. síť So.cl. Ta trpí krizí identity

0

Už od loňského léta se mluví o nové sociální síti, kterou má redmondská společnost představit. Microsoft to nejdříve popíral, pak přiznal, že So.cl vznikne, ale bude to spíš jen experiment. O víkendu byl So.cl veřejně zpřístupněn a opravdu jako experiment působí.

Microsoft to přitom nemá zapotřebí, angažuje se ve Facebooku, má svůj Live.com. So.cl nakonec ani není úzce svázán s Bingem, jak by se dalo čekat. So.cl je zkrátka jen nástěnka, kam vyvěsíte fotky, videa (obojí jen odkazy, nahrát nic nelze) nebo psané příspěvky.

Jak jej popisuje samotný Microsoft?

So.cl (čteno „soušl“) je experimentální výzkumný projekt laboratoře Microsoft Fuse zaměřený na objevování možností sociálního vyhledávání pro účely učení.

  • So.cl spojuje sociální sítě a vyhledávání, aby lidem pomohl hledat a sdílet zajímavé webové stránky tak jako studenti, když pracují společně.
  • So.cl pomáhá s tvorbou bohatých příspěvků, vytváří koláže vizuálního webového obsahu.
  • Chceme podpořit interakci a spolupráci, So.cl poskytuje sdílení multimédií a videa sdílená v reálném čase (funkce Video Parties).

Zaměření na studenty je ale v protikladu s nabízenými diskuzními tématy, ty v podstatě kopírují nabídku Facebooku nebo Googlu+. Obě sociální sítě navíc stejně dobře pomohou studentů při společných pracích, stačí využít skupiny nebo kruhy. Případně využijí rovnou online kolaborace v kancelářských nástrojích Google Docs či Docs.com (pohání Office Web Apps od Microsoftu).

 

Kolem spuštění So.cl ani Microsoft neudělal žádné haló, jen jakoby odbyl povinnost. Ne, ovládání ani účel So.cl opravdu nechápeme. Tak snad příště, Ballmere.

Microsoft oficiálně spustil vlastní soc. síť So.cl. Ta trpí krizí identity

Ohodnoťte tento článek!