Microsoft opět srovnává Chromebooky s laptopy s Windows. Má nahnáno

0

Když Microsoft naposledy zaútočil na Chromebooky v rámci negativní reklamní kampaně Scroogled, netušili jsme, proč si z nich dělá těžkou hlavu. Jenže později jsme se dozvěděli nanejvýš zajímavý fakt: v roce 2013 laptopy s Chrome OS tvořily 21 % ze všech notebooků prodaných v USA. Windows roste konkurence. Zatímco Microsoft bojuje o každého uživatele v sektoru tabletů, na další frontě ho začínají vážně ohrožovat jednoduché a levné laptopy pro masy.

V podstatě nemá nic jistého a bude se muset snažit, aby uživatele přesvědčil. Že se Chromebooků opravdu bojí, naznačuje stránka, kde tato zařízení srovnává s notebooky s Windows. Redmondští naštěstí mohou říct, že za stejnou cenu dostanete víc, když sáhnete po stroji s Windows. Argumenty povětšinou padají na úrodnou zem. Vyberete z tisíců aplikací, zatímco systém od Googlu v tomto představuje velice omezené řešení.

 

Nejlevnější přístroje v obou záborech začínají na zhruba 250 dolarech. Jestliže bude chtít redmondský gigant udržet pozici, kterou zastává na klasických noteboocích, bude se muset ještě více zaměřit na levná zařízení – jak je vidět, táhnou. Situace připomíná mánii, kterou zažehly před lety tzv. netbooky. Jenže uživatelé sami zjistili, že nenabízí dobrý výkon, takže se od nich postupně odvrátili.

Na jednoduché věci nám začaly stačit tablety. Očividně ani kategorie levných notebooků s pořádnou klávesnicí místo dotykové neřekla své poslední slovo. Bylo by fajn, kdyby podobně levná a čistá zařízení Microsoft prodával i u nás. V Česku ale oficiálně neseženete ani Chromebook. Nejlevnější zařízení s Windows navíc neslibuje úplně světobornou výdrž. Zhruba pět hodin za levnou konkurencí s řešením od Googlu zaostává

Ohodnoťte tento článek!