Microsoft opraví problém se 100% vytížením procesoru ve Windows XP

0

Uživatelé starých Windows XP si v poslední době opět ve velkém stěžují na problém, kdy se vytížení procesoru pohybuje kolem hranice 100 %. S počítačem se v tomto stavu nedá vůbec pracovat. Nedávno jsem měl s takovým strojem také zkušenost. K problému došlo po instalaci aktualizací. Po záplatovacím úterý přišel problémový čtvrtek. Procesor vytěžuje proces svchost. Jenže ten skrývá mnoho položek. Díky nástroji Process Explorer bylo jasno. Problém souvislí s aktualizační službou Windows Update.

Řešení naštěstí existuje, byť je někdy příliš časově náročné. Stačí nechat stroj pracovat. Nejdéle po několika hodinách služba dokončí všechno, co chtěla. Je ale jasné, že tohle každý měsíc řešit nehodláte. Microsoft již slíbil, že problém řeší a opraví ho. Ikspéčkům zbývají do konce podpory pouze zhruba čtyři měsíce. Redmondští svůj produkt nenechají s častou chybou. Tu, mimochodem, řeší již nějakou dobu. Poslední pokusy o opravu proběhly na podzim.

 

Ani v říjnu, listopadu a prosinci se ale nepovedlo se s vysokým vytížením procesoru vypořádat. Za všechno může to, že se Windows Update pokaždé pokousává dlouhým seznamem aktualizací pro Internet Explorer 6 a 7. Kvůli bezpečnostním požadavkům na IE je služba nucena sestavit delší řetězec než obvykle. Microsoft na problému dokonce bude pracovat přes Vánoce, kdy i Redmond bude vylidněný.

Zdroj: Redmondmag.com

Ohodnoťte tento článek!