Microsoft otevřel sociální síť Socl pro všechny [video]

0

V květnu Microsoft spustil novou síť So.cl, a to bylo také naposledy, co jsme o ní slyšeli. Socl „soušl“ (www.so.cl) mezitím prošel proměnou, web se převlékl do Metra, už nevyžaduje pozvánky, ale jeho účel zůstal stejný. A divný. Jedná se o jakousi vyhledávací síť zaměřenou na témata.

Microsoft Socl Microsoft Socl Microsoft Socl Microsoft Socl

Každý může navrhnout libovolné téma ať už textově, nebo jej doplní odkazy, obrázky či videi odjinud. Stačí při tvorbě vložit link a Socl z něj vytáhne všechno důležité. Případně si obsah dohledáte pomocí integrovaného Bingu. Příspěvek pak můžete poskládat jako koláž obsahu z několika zdrojů.

Výsledek ještě označkujete, doplníte komentářem a zveřejníte. Příspěvky jsou veřejné, takže se k nim každý může vyjádřit v diskuzi. Cizím postům lze přidat tag nebo dále sdílet přes Twitter, Facebook nebo e-mailem. Stejně jako na Twitteru nebo Google+ i na Soclu jsou tzv. followings a followers, tedy uživatelé, které sledujete či kteří sledují vás.

 

Ani nové zkušenosti, byť krátké, mě osobně nepřesvědčily, proč Socl používat. Citelně chybí skupina poweruserů, kvůli kterým byste měli síť sledovat. Zaměření na témata je originální, ale s podobným konceptem pracoval už od začátku Google+ (funkce Sparks), aby ji nakonec kvůli nezájmu odstranil.

Socl stále působí jako kombinace Twitteru, Google+ a Pinterestu. V tuto chvílí je zaplevelen testovacími příspěvky lidí, kteří se na něj poprvé přihlásili. Web běží pomalu. Obrázky, které Socl vytahuje z odkazovaných článků, mívají nízké rozlišení, takže „zeď“ nevypadá hezky. Přitom samotný vzhled Soclu vypadá moderně, Metro zde funguje výborně. Snad pěknou formu časem doplní i dobrý obsah. Zatím je Socl stále jen v angličtině, ale díky Bingu lze překládat příspěvky i do češtiny. Ale znáte ty webové překladače…

Jak vypadá Socl v praxi

Ohodnoťte tento článek!