Microsoft otočil. Xbox One nebude potřebovat internet a hry prodáte bez pokuty

0

Ačkoliv Microsoft uspořádal na výstavě E3 velkolepé představení své chystané herní konzole, za některá rozhodnutí si společnost vykoledovala velkou dávku kritiky. V první řadě to byla nutnost se každých 24 hodin připojit na internet a ověřit pravost nainstalovaných her. Srdce hráčů si Xbox One nezískal ani faktickou likvidací trhu s použitými hrami, kde změna majitele měla být umožněna jen za poplatek.

 

Ani jedno už od nynějška neplatí. Těžko říct, co Microsoft vedlo k takovému obratu o 180 stupňů. Kritika hráčů, na kterou doposud reagoval s bohorovnou arogancí? Sony, které si na nesmyslných omezeních Xboxu One postavilo vlastní reklamy? A nebo museli v Redmondu vidět, jak málo lidí si Xbox One předobjednalo, aby je to koplo? Pokud uvažujete o kariéře v PR, článek na Xbox Wire rozhodně nevynechejte. Takhle vypadá režim damage control.

Pro hraní her offline na Xboxu One nebude potřeba internetové připojení. Po jednorázovém nastavení s novým Xboxem One můžete hrát jakoukoliv hru z diskového média bez toho, abyste se kdy znovu připojili online. Neexistuje nutnost připojit se každých 24 hodin a svůj Xbox One si můžete vzít kamkoliv chcete a hrát své hry, stejně jako na Xboxu 360.

Což zároveň znamená, že Xbox One koupený v Německu nebo Rakousku bude fungovat i v zemích Visegrádské čtyřky a kdekoliv jinde, kde se oficiálně nebude prodávat. Jedinou podmínkou je konzoli poprvé spustit a zaregistrovat ještě na území podporovaného státu a následně kupovat pouze hry na DVD nebo Blu-ray.

Microsoft Xbox One

Hry bude možné směňovat, půjčovat, přeprodávat, darovat a pronajímat stejně jako dnes. Na používání a sdílení her nebudou žádná omezení, bude to fungovat úplně stejně jako na Xboxu 360.

Druhou možností je koupit si hru v elektronické podobě a stáhnout z Xbox Live, kde bude dostupná ode dne vydání. I tyto hry bude možné posléze hrát offline, na rozdíl od těch na fyzických médiích je ale nelze přeprodávat, zůstanou navždy svázané s vaším účtem. Hry na discích pro změnu budou vyžadovat, aby bylo médium při hraní v mechanice. Co se týče regionálních omezení, žádná prý nebudou, zakoupené hry bude možné hrát na jakémkoliv Xboxu One.

Microsoft tedy nejspíš odvrátil hrozící fiasko. Počáteční omezení dostupnosti konzole na 21 zemí světa ale stále trvá.

Zdroj: Xbox Wire

Ohodnoťte tento článek!